Informacje

Uratowany dzięki szybkiej interwencji

Policjanci z komisariatu w Nowym Żmigrodzie na czas odnaleźli mężczyznę, który targnął się na swoje życie. Mieszkaniec gminy Nowy Żmigród poranił się nożem. Do czasu przybycia pogotowia ratunkowego funkcjonariusze udzielali pokrzywdzonemu pierwszej pomocy. Mężczyzna trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia o rannym mężczyźnie, który miał przebywać na terenie jednej z miejscowości gminy Nowy Żmigród, dyżurny komendy natychmiast we wskazany rejon skierował policyjny patrol. W trakcie poszukiwań pokrzywdzonego, w pobliżu przystanku autobusowego, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę z zakrwawionymi dłońmi, który trzymał w ręce nóż. Okazało się, że młody człowiek targnął się na swoje życie, raniąc się w nadgarstki.

Po odebraniu mężczyźnie noża, funkcjonariusze natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe i przystąpili do tamowania krwotoków. W trakcie udzielania pomocy 23-latek wyrywał się i krzyczał, był pod wpływem alkoholu. Po przybyciu karetki, policjanci przekazali pokrzywdzonego pod opiekę lekarską. Został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze ustalili, że zachowanie mężczyzny wynikało z problemów osobistych.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE