Kultura | rozrywka | edukacja

Finały ligi CS: GO w Zespole Szkół Technicznych

W Zespole Szkół Technicznych im. Bohaterów Września w Jaśle odbyły się (23-24.02) finały rozgrywek ligowych Counter Strike: Global Offensive.

Fot. © archiwum Organizatora
Fot. © archiwum Organizatora

A tak się to zaczęło… Na początku stycznia powstała strona e-sportowa w Zespole Szkół Technicznych i natychmiast zaczęto myśleć o rozgrywkach ligowych, które ostatecznie ruszyły w połowie stycznia. Wzięło w nich udział 22 drużyny po 5- 6 graczy. Chętni zgłosili się z powiatu jasielskiego, dębickiego oraz z krośnieńskiego, jak również z Rzeszowa, Warszawy i Przemyśla. Obowiązywało kryterium wiekowe, obowiązkowe ukończenie 15 lat i w przypadku osób nieletnich zgoda rodziców, bądź opiekunów prawnych.

Po rozegraniu 160 meczy online do rozgrywek LAN, czyli stacjonarnych offline, zakwalifikowało się 12 drużyn.

Pierwszego dnia grały dwie grupy po cztery drużyny, z tego po dwie drużyny otrzymywały awans do gry finałowej. Do ścisłego finału zakwalifikowały się drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w rozgrywkach ligi online oraz cztery najlepsze zespoły pierwszego dnia finałów.

Ostatecznie na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ARENA ZST w składzie Konrad „Senor VAC” Gołąb, Andrzej „Vex” Żurkiewicz, Adrian „Jurgen III Waza” Mastej, Maciej „MaSsacre” Wojdyła, Patryk „Pyc1u” Szymczak. Drugie miejsce wywalczyli FE4R GAMING, czyli Kuba „Cez” Wołowiec, Paweł „Voltazip” Gwiżdż, Kamil „Gieenio” Mikrut, Piotr „Cornek” Wilusz, Arkadiusz „Fern” Michna. Zwycięzcą turnieju po zaciętej walce zostali Electric Guys w składzie Michał „NTG” Zuzak, Łukasz „ELKAENO” Frużyński, Borys „BRUNO” Gajda, Norbert „Sailor” Niezgoda, Bartosz „FAZA” Kusiak.

Mecze transmitowano w strefie kibica w ZST oraz na platformie streamowej twitch. Do gry wykorzystano sprzęt należący do Zespołu Szkół Technicznych, na co dzień używany w procesie dydaktycznym. Rywalizujące zespoły grały na identycznych jednostkach centralnych, dzięki czemu liczyły się umiejętności, a nie lepsze parametry karty graficznej czy innych podzespołów.

Konfigurację serwerów oraz przebieg całego turnieju nadzorował Oven Servers, będący jednym ze współorganizatorów wraz z Samorządem Szkolnym. Nagrody, czyli puchary i medale, sponsorował Zespół Szkół Technicznych, a rozgrywki objął patronatem dyrektor ZST Andrzej Bosak.

Wszelkie informacje dotyczące przebiegu rozgrywek ligowych i finałów znajdują się na stronie e-sportowej Zespołu Szkół Technicznych oraz na fanpage’u.

(Oven Servers & Samorząd ZST)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Finały ligi CS: GO w Zespole Szkół Technicznych”