Informacje

Oszuści podszywają się pod pracowników gospodarki komunalnej!

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jaśle przestrzega przed oszustami podającymi się za pracowników tej jednostki.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do incydentu miało dojść w miniony wtorek w jednym z budynków wielorodzinnych na terenie miasta. Dwóch nieznanych sprawców (kobieta i mężczyzna) podających się za pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, pod pretekstem przeprowadzenia kontroli szczelności wewnętrznych instalacji wodociągowych próbowało wejść do prywatnych mieszkań. Korzystając z nadarzającej się okazji jednocześnie oferowali lokatorom wymianę pieniędzy.

Prezes spółki Jan Kmiecik przestrzega mieszkańców Jasła przed oszustami.

„Przedsiębiorstwo nie prowadzi tego rodzaju kontroli instalacji wewnętrznych, które są w gestii właścicieli (administratorów) budynków mieszkalnych. Równocześnie nadmieniamy, że w kontaktach z Odbiorcami pracownicy Przedsiębiorstwa posiadają identyfikatory”. – napisał w oświadczeniu.

W razie podejrzeń co do oferowanych usług wodociągowo-kanalizacyjnych przez nieuprawnione do tego osoby można zgłaszać telefonicznie do Przedsiębiorstwa pod numerem (13) 443 67 60, Pogotowia Wodociągowego pod numerem 510 260 207 lub na numer alarmowy Policji 997.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE