Na drogach

Ucierpiał uciekając przed zderzeniem z drugim pojazdem

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w miejscowości Brzyska, na drodze powiatowej relacji Jasło-Błażkowa. Wyjeżdżający z drogi podporządkowanej samochód osobowy prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu drugiemu z pojazdów, którego kierowca chcąc uniknąć zderzenia zjechał z jezdni i uderzył w betonowy przepust. Poszkodowany przebywa w szpitalu, gdzie obecnie jest mu udzielana pomoc medyczna.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Tuż przed godziną czternastą, na drodze powiatowej w miejscowości Brzyska doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i dostawczego busa. Na podstawie rozmów z uczestnikami i świadkami zdarzenia policjanci wstępnie ustalili jego przebieg. Z dotychczas zebranych informacji wynika, że kierujący samochodem osobowym Renault Megane podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu w kierunku Błażkowej dostawczemu busowi. Kierujący Renaultem Masterem chcąc uniknąć zderzenia zjechał do przydrożnego rowu po przeciwnej stronie jezdni, a tam uderzył w betonowy przepust.

W efekcie kierujący samochodem dostawczym 28-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego doznał obrażeń ciała, w wyniku których wymagał przetransportowania przez zespół ratownictwa medycznego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Z uwagi na charakter urazów, jakie po wykonaniu niezbędnej diagnostyki stwierdził u niego lekarz dyżurny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

Obydwoje kierowcy byli trzeźwi.

Na miejsce została skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza, która zbierze niezbędny materiał dowodowy. Ten posłuży funkcjonariuszom w późniejszym postępowaniu wyjaśniającym.

Do działań związanych z usuwaniem skutków wypadku zostały skierowane służby ratownicze: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego z Jasła, samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej (KSRG) w Brzyskach oraz patrole z Posterunku Policji w Kołaczycach i Wydziału Ruchu Drogowego.

Ruch na drodze relacji Jasło-Błażkowa kierowany jest wahadłowo.

wypadek_Brzyska3

wypadek_Brzyska2

wypadek_Brzyska1

wypadek_Brzyska5

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Ucierpiał uciekając przed zderzeniem z drugim pojazdem”