Na drogach

Będą utrudnienia w ruchu w związku z przemarszem wiernych

Wieczorem ulicami Jasła przejdą uczestnicy międzyparafialnej Drogi Krzyżowej. W związku z tym kierowcy przejeżdżający przez centrum miasta muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami w ruchu. Nad bezpieczeństwem wiernych będą czuwać funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Z racji Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia oraz Wielkiego Postu trzy miejscowe parafie organizują wspólnie Drogę Krzyżową. Wierni przejdą wieczorem ulicami miasta spod Kolegiaty Farnej do Kościoła pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa i Męczennika („Kaplica Gimnazjalna”), a następnie do Sanktuarium świętego Antoniego Padewskiego.

Trasa międzyparafialnej Drogi Krzyżowej będzie wiodła ulicami: Basztową, Jana Pawła II, Floriańską, Kadyiego, Sokoła, Czackiego, Słowackiego i Franciszkańską. Rozpoczęcie przemarszu zostało zaplanowane na godzinę 19-stą.

Nad bezpieczeństwem osób biorących udział w uroczystościach religijnych będą czuwać funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej. Poszczególne odcinki dróg zlokalizowanych w ścisłym centrum miasta mają być czasowo wyłączane z ruchu pojazdów mechanicznych.

W związku z powyższym apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę oraz stosowanie się do poleceń wydawanych przez mundurowych.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Będą utrudnienia w ruchu w związku z przemarszem wiernych”