Informacje

Pięć osób, w tym dwoje dzieci rannych po wymuszeniu pierwszeństwa na skrzyżowaniu

Na skutek wymuszenia pierwszeństwa przejazdu na jednym ze skrzyżowań w Jaśle doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch samochodów osobowych, w wyniku którego ucierpiało pięć osób. Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni przez zespoły ratownictwa medycznego do szpitala. Ze wstępnych informacji wynika, że obrażenia, jakich doznali, nie zagrażają ich życiu. Okoliczności wypadku bada Policja.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do zdarzenia doszło około godziny 15:40. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż samochód osobowy Citroen Xsara jechał ulicą Wincentego Pola. Dojeżdżając do skrzyżowania z ulicą Grota-Roweckiego kierujący pojazdem prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony ulicy Szkolnej innemu pojazdowi. Na skutek podjętego manewru doszło do czołowo-bocznego zderzenia się samochodów. Wytrącony z toru jazdy Mitshubishi Lancer zjechał na chodnik, a następnie uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zespoły ratownictwa medycznego, sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej oraz patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

W zdarzeniu ucierpiało pięć osób, w tym kierowcy z obydwu pojazdów oraz dwoje dzieci i pasażer podróżujący Mitshubishi. Poszkodowanymi zajęły się przybyłe na miejsce załogi karetek Pogotowia Ratunkowego, które po udzieleniu pomocy medycznej przetransportowały ich do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. W chwili obecnej są oni poddawani szczegółowej diagnostyce, jednak ze wstępnych informacji wynika, że obrażenia ciała jakich doznali nie zagrażają ich życiu.

Policjanci potwierdzili już, że obydwoje kierowcy byli trzeźwi.

Szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

FOTOGALERIA: Wymuszenie pierwszeństwa na skrzyżowaniu ulic Grota-Roweckiego i Wincentego Pola

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Pięć osób, w tym dwoje dzieci rannych po wymuszeniu pierwszeństwa na skrzyżowaniu”

  1. Tak to własnie wygląda 5 poszkodowanych 2 karetki ….tak można tylko w pl… Brawo brawo płakać się chce.