Na drogach

Motocyklista poważnie ucierpiał w wypadku w Brzyskach

21-letni motocyklista został poważnie ranny w wypadku, do którego doszło w niedzielne przedpołudnie w miejscowości Brzyska. Tuż po przewiezieniu do jasielskiego szpitala poszkodowany trafił na blok operacyjny. Od mężczyzny została pobrana krew do badań stanu trzeźwości.

Fot. &copy. terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Do zdarzenia na terenie Brzysk doszło w minioną niedzielę (03.04) około godziny 11:25. Motocykl marki Kawasaki, którym poruszał się 21-letni mężczyzna, jechał lokalną drogą od strony Liwocza w kierunku Jasła. Jak relacjonuje kom. Łukasz Gliwa, rzecznik prasowy jasielskiej Policji „na jednym z zakrętów prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do przydrożnego rowu, następnie wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji, po czym uderzył w betonowy przepust.”

Na skutek wypadku motocyklista doznał poważnych obrażeń ciała. Po udzieleniu mu pomocy przez przybyły na miejsce specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego został przetransportowany do jasielskiego szpitala. Tam poszkodowany musiał niezwłocznie trafić na salę operacyjną. Od mężczyzny została pobrana krew, która zostanie przebadana pod kątem stanu trzeźwości.

Czynności mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności wypadku prowadzili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz technik kryminalistyczny z jasielskiej Komendy Powiatowej Policji. Funkcjonariusze ustalili świadków, wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz uszkodzonego motocykla, a także sporządzili dokumentację fotograficzną.

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone przez zastępy straży pożarnej z Jasła (samochód ratownictwa technicznego, drugi zadysponowany samochód został zawrócony do bazy w trakcie dojazdu) oraz Brzysk (jednostka w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym).

Dochodzenie w tej sprawie prowadzi jasielska Policja.

wypadek_Brzyska02

wypadek_Brzyska03

wypadek_Brzyska04

wypadek_Brzyska05

wypadek_Brzyska06

wypadek_Brzyska07

wypadek_Brzyska08

wypadek_Brzyska09

wypadek_Brzyska10

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Motocyklista poważnie ucierpiał w wypadku w Brzyskach”