Na drogach

Zderzenie na skrzyżowaniu Mickiewicza z Jagiełły. Kierowca Opla trafił do szpitala

Policjanci ruchu drogowego wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na ulicy Mickiewicza w Jaśle. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych obrażeń ciała doznał kierujący jednym z pojazdów. Poszkodowany został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Kilka minut po godzinie szesnastej na skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza z ulicą Jagiełły doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: Opla Vectry (poruszał się w kierunku centrum miasta) i Volkswagena Polo (poruszał się od strony skrzyżowania z ulicą Krasińskiego), w wyniku którego ucierpiał kierujący pierwszym z pojazdów. Poszkodowany został przetransportowany przez podstawowy zespół ratownictwa medycznego do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, gdzie w chwili obecnej przechodzi kompleksową diagnostykę pod kątem doznanych obrażeń ciała. W chwili przybycia na miejsce służb ratowniczych mężczyzna był przytomny, według wstępnych informacji – jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Drugi z kierujących nie ucierpiał w zdarzeniu.

Wyjaśnianiem okoliczności kolizji zajęli się przybyli na miejsce funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle. Postępowanie wykaże, który z pojazdów wjechał na skrzyżowanie nie stosując się do obowiązującej w tym miejscu sygnalizacji świetlnej, tym samym wymuszając pierwszeństwo przejazdu.

W działaniach uczestniczyły dwa zastępy z pobliskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Ich czynności skupiły się na pomocy ratownikom medycznym w ewakuacji poszkodowanego z uszkodzonego pojazdu i transporcie do karetki oraz kierowaniu ruchem do czasu przybycia patrolu Policji.

Uszkodzony Opel częściowo blokuje skrzyżowanie obydwu ulic wobec czego ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą tu trwać jeszcze przez blisko godzinę.

w_Mickiewicza02

w_Mickiewicza03

w_Mickiewicza04

w_Mickiewicza05

w_Mickiewicza06

w_Mickiewicza07

w_Mickiewicza08

w_Mickiewicza09

w_Mickiewicza10

w_Mickiewicza11

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Zderzenie na skrzyżowaniu Mickiewicza z Jagiełły. Kierowca Opla trafił do szpitala”