Na drogach

Działania „Trzeźwy Poranek”

Dziś na drogach powiatu jasielskiego policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek”. Funkcjonariusze w czasie kontroli zwracali szczególnie uwagę na trzeźwość kierowców, przestrzeganie obowiązku jazdy z zapiętymi pasami bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach ochronnych.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Od rana w wyznaczonych rejonach na drogach powiatu jasielskiego, policjanci wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

W czasie trzeźwego poranka funkcjonariusze skontrolowali 1382 pojazdy. W trakcie kontroli ujawnili 6 kierowców pod wpływem alkoholu. Trzech odpowie za przestępstwo pozostali trzej za wykroczenie.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu, gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila, skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Konsekwencją skazania może być kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat. Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila, to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od roku do dziesięciu lat.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Działania „Trzeźwy Poranek””

  1. Wydaje mi się że urwalas się z choinki i oby cię kiedyś jakiś nietrzezwy nie zabił bo wtedy już nie powiesz że blokują ci ruch o 7 rano…