Kultura | rozrywka | edukacja

Winiarskie Warsztaty Degustacyjne (zapowiedź)

27 sierpnia br. (sobota) w ramach XI Międzynarodowych Dni Wina Jasło 2016 odbędą się Winiarskie Warsztaty Degustacyjne.

Winiarskie Warsztaty Degustacyjne

Godz. 10:00
„Odmiany Polskich Winnic”

Degustacja win z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych odmian winorośli uprawianych w Polsce. Wina najciekawsze i najbardziej charakterystyczne dla naszego kraju. Wszyscy, którzy są nieco mniej zaznajomieni z polskimi winami będą mogli się przekonać, że w naszych winnicach rośnie nie tylko Rondo i Jutrzenka…

Warsztaty poprowadzi Tomasz Kolecki Majewicz, uznany w środowisku sommelier, wielokrotny Mistrz Polski, uczestnik finałów Mistrzostw Europy i Świata Sommelierów.

Godz. 14:00
„Wina musujące świata”

Degustacja win musujących z różnych regionów świata, wzbogacona sporą porcją informacji o tym czym tak naprawdę są wina musujące oraz jak i gdzie powstają. Od kilku lat również wiele polskich winnic daje dowody tego, że w naszym klimacie produkcja win musujących jest dobrym pomysłem.

Warsztaty poprowadzi Paweł Demianiuk, Mistrz Polski Sommelierów 2011, srebrny medalista konkursu Gagennau Young Sommelier.

Warunki uczestnictwa

  • Miejsce warsztatów: budynek Panorama, ul. PCK 2.
  • Koszt uczestnictwa w warsztatach: 60 zł.

Ze względu na duże zainteresowanie i ograniczoną liczbę miejsc uczestnictwo w Warsztatach będzie możliwe tylko po wcześniejszej rezerwacji, której można dokonać wysyłając załączoną kartę zgłoszeniową na adres dniwina@gmail.com. Rezerwacje będą potwierdzane drogą mailową. Opłata za uczestnictwo w Warsztatach będzie pobierana na miejscu, bezpośrednio przed degustacją. Wstęp tylko dla osób pełnoletnich.

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE