Na drogach

Wróblowa: zderzenie podczas wyprzedzania

W miejscowości Wróblowa na drodze powiatowej relacji Jasło-Błażkowa doszło po południu do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na miejscu interweniowały służby ratownicze, na szczęście żadnemu z mężczyzn, którzy kierowali pojazdami, nic poważnego się nie stało. Obydwoje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci nałożyli na sprawcę kolizji mandat karny.

Zdarzenie, w którym brały udział dwa samochody osobowe, miało miejsce około godziny 13:40 na drodze powiatowej relacji Jasło-Błażkowa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że obydwa pojazdy poruszały się w kierunku Brzysk. Kierujący samochodem marki Audi wraz z przyczepką we Wróblowej zamierzał skręcić w lewo i wjechać na teren prywatnej posesji. Prawdopodobnie w tym samym czasie był wyprzedzany przez jadący za nim samochód marki Fiat Sedici. Doszło do zderzenia się pojazdów, na skutek czego drugi z nich znalazł się w przydrożnym rowie.

Na miejsce przyjechał podstawowy zespół ratownictwa medycznego z Jasła, sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kołaczycach.

Załoga karetki opatrzyła kierującego Fiatem, który doznał niegroźnych obrażeń kończyny górnej. Mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Drugiemu z kierowców nic się nie stało. Obydwoje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Ruch w tym miejscu odbywał się bez większych utrudnień.

Policjanci nałożyli na sprawcę kolizji mandat kredytowany oraz obligatoryjnie sześć punktów karnych.

kol_Wroblowa1

kol_Wroblowa2

kol_Wroblowa3

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE