Na drogach

Nastolatkowie ucierpieli w wypadku

Cztery osoby ucierpiały w wypadku, do którego doszło minionej nocy na drodze relacji Jasło-Folusz. Samochód, którym podróżowali, uderzył w betonowy przepust. Poszkodowani trafili do szpitala, lekarze określają stan kierującego jako ciężki.

Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC (x3)
Fot. © terazJaslo.pl / Marcin PAŁAC (x3)

Do wypadku doszło wczoraj przed północą w Cieklinie, na odcinku drogi powiatowej między Dębowcem, a Foluszem. Samochód marki Microcar, którym podróżowało czterech mieszkańców Jasła (dwóch szesnastolatków i dwóch siedemnastolatków) z nieznanych na chwilę obecną przyczyn zjechał gwałtownie z jezdni i następnie uderzył w betonowy przepust.

Na skutek wypadku wszystkie osoby poruszające się pojazdem doznały obrażeń ciała. Najbardziej ucierpiał siedzący za kierownicą szesnastolatek. W stanie nieprzytomnym został przewieziony karetką Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Jaśle, w którym pozostał na dalszym leczeniu. Pobrano od niego krew do badań stanu trzeźwości.

Drugim ambulansem przetransportowano tam pozostałych uczestników zdarzenia. Byli oni przytomni.

Dokładne okoliczności wypadku będą wyjaśniane w postępowaniu prowadzonym przez Policję. Specjaliści z grupy dochodzeniowo-śledczej zabezpieczyli ślady, dokonali oględzin, a także sporządzili dokumentację fotograficzną.

W działaniach ratowniczych brały udział dwa zespoły ratownictwa medycznego (specjalistyczny z Nowego Żmigrodu i podstawowy z Jasła) oraz trzy zastępy straży pożarnej (dwa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz jeden z OSP KSRG w Dębowcu).

(red.)
redakcja@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Nastolatkowie ucierpieli w wypadku”