Na drogach

Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia się pojazdów

Dwie osoby ucierpiały na skutek zderzenia się samochodów osobowych na jednym ze skrzyżowań w Jaśle. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe. W związku ze zdarzeniem ruch w tym miejscu został całkowicie wstrzymany. Trwa szczegółowe ustalanie okoliczności tego zdarzenia. Jego prawdopodobną przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przy włączaniu się do ruchu z drogi podporządkowanej.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym Seat Ibiza jechał ulicą Kolejową w kierunku ulicy Grunwaldzkiej. Na skrzyżowaniu mężczyzna prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i próbując włączyć się do ruchu doprowadził do czołowo-bocznego zderzenia się z jadącym od strony centrum miasta samochodem osobowym Seat Ibiza.

Wskutek zdarzenia zarówno on, jak i prowadząca drugi pojazd kobieta doznali obrażeń ciała. Pomocy udzieliły im przybyłe na miejsce służby, w tym dwa zespoły ratownictwa medycznego i dwa zastępy straży pożarnej w sile sekcji ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala na szczegółowe badania. Według informacji przekazanych nam przez pracujących na miejscu funkcjonariuszy Policji, osoby te nie ucierpiały poważnie i ich życie nie jest zagrożone.

Obydwoje kierujący byli trzeźwi.

W związku z prowadzoną akcją ratowniczą, a następnie czynnościami dochodzeniowymi, ulica Grunwaldzka na tym odcinku została całkowicie zablokowana dla ruchu pojazdów mechanicznych.

1011162

1011163

1011164

1011165

1011166

1011167

1011168

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia się pojazdów”