Na drogach

Wjechał rowerem pod „ciężarówkę”

W centrum Dębowca doszło do potrącenia małoletniego rowerzysty przez samochód ciężarowy. Chłopiec nie doznał poważnych obrażeń ciała, ale został przewieziony do jasielskiego szpitala na badania. Droga powiatowa w miejscu zdarzenia przez kilkadziesiąt minut była częściowo zablokowana.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR
Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Tuż przed godziną piętnastą w miejscowości Dębowiec doszło do zdarzenia drogowego, w którym ucierpiał małoletni rowerzysta. Skierowani na miejsce policjanci ustalili na podstawie rozmów ze świadkami oraz wstępnych oględzin jego przebieg. Z zebranych przez nich informacji wynika, że grupa dzieci poruszała się rowerami chodnikiem wzdłuż drogi powiatowej relacji Jasło-Folusz, w kierunku skrzyżowania na Osobnicę. W pewnym momencie jeden z chłopców, chcąc prawdopodobnie przedostać się na drugą stronę jezdni, wjechał nagle pod jadący w tym samym kierunku samochód ciężarowy marki Volvo. Doszło do potrącenia.

Poszkodowanym dzieckiem zajęły się przybyłe na miejsce służby ratownicze. Decyzją lekarza specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego dziewięciolatek został przetransportowany do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Na szczęście po przeprowadzonych badaniach diagnostycznych w tutejszym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym okazało się, że nie doznał on poważnych obrażeń ciała.

Wyjaśnianiem okoliczności tego zdarzenia zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy.

Droga powiatowa relacji Jasło-Folusz na odcinku od skrzyżowania w kierunku kościoła parafialnego do skrzyżowania na Osobnicę na czas prowadzonych działań ratowniczych była całkowicie zablokowana, po zabraniu chłopca przez karetkę Pogotowia Ratunkowego wprowadzono w tym miejscu ruch wahadłowy.

potracenie_debowiec02

potracenie_debowiec03

potracenie_debowiec04

potracenie_debowiec05

potracenie_debowiec06

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Wjechał rowerem pod „ciężarówkę””