Informacje

Piesza pod kołami samochodu ciężarowego. Nie przeżyła zderzenia

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, który miał miejsce dzisiaj rano na drodze krajowej nr 73. Na ulicy Adama Mickiewicza w Kołaczycach ciągnik siodłowy wraz z naczepą potrącił tam kobietę. Na skutek doznanych obrażeń ciała piesza poniosła śmierć na miejscu.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Do wypadku doszło tuż przed godziną siódmą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący od strony Pilzna w kierunku Kołaczyc ciągnik siodłowy marki DAF wraz z naczepą potrącił pieszą. Zdarzenie miało miejsce w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych. W wyniku doznanych obrażeń ciała kobieta poniosła śmierć na miejscu. Tragicznie zmarła to 89-letnia mieszkanka gminy Kołaczyce. Kierującemu pojazdem mężczyźnie nic się nie stało. 43-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego był trzeźwy.

Na miejsce wypadku zostały skierowane służby ratownicze, w tym: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołaczycach oraz patrole Policji.

Policjanci wykonywali czynności dochodzeniowo-śledcze pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Jaśle Kazimierza Łaby. Ciało pokrzywdzonej zostało zabezpieczone i przewiezione do przyszpitalnego prosektorium celem przeprowadzenia sekcji. Od zmarłej zostaną pobrane również próbki krwi pod kątem ustalenia stanu trzeźwości.

Szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

Na skutek wypadku droga krajowa nr 73 została w tym miejscu całkowicie zablokowana. Dla samochodów osobowych wyznaczono objazd drogami lokalnymi na trasie Jasło-Wróblowa-Skurowa-Brzostek.

1512162

1512163

1512164

1512165

1512166

1512167

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Piesza pod kołami samochodu ciężarowego. Nie przeżyła zderzenia”

  1. A prędkość ciągnika da się określić? Tam normalnie jadącego koło przychodni 50-70 tiry biorą jako zawalidrogę!