Na drogach

Policyjna akcja „Boże Narodzenie 2016”

Jasielscy policjanci przez całe Święta Bożego Narodzenia będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. W tym okresie na drogach powiatu jasielskiego spodziewany jest wzmożony ruch pojazdów. Jadąc więc w świąteczne odwiedziny do rodziny, czy znajomych, bądźmy przygotowani na spotkanie z mundurowymi na drodze.

Fot. © archiwum terazJaslo.pl / Damian PALAR

Policyjna akcja „Boże Narodzenie 2016″ rozpocznie się w najbliższy piątek, a zakończy w drugi dzień Świąt. Działania będą prowadzone na drogach powiatu jasielskiego. Policjanci z jasielskiej drogówki, ale również innych pionów policji będą sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zwrócą także uwagę na przypadki rażącego naruszania przepisów ruchu drogowego, w tym przekraczania dozwolonej prędkości. Będą również kontrolować stan trzeźwości kierowców.

Apelujemy do wszystkich osób podróżujących samochodem, aby jeszcze przed wyjazdem sprawdziły czy : pojazd jest sprawny; czy mamy wszystkie dokumenty (uprawniające do jazdy oraz potrzebne w razie awarii lub kolizji); czy bagaż jest dobrze poukładany i solidnie zamocowany.

Pośpiech, szczególnie ten na drodze, jest zawsze złym doradcą i już nieraz wskazał, że może okazać się przyczyną wielu tragedii. Dlatego podczas podróży wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą – dostosujmy prędkość do warunków na drodze, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg. Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu!

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Policyjna akcja „Boże Narodzenie 2016””

  1. NO TO NA PEWNO BĘDĄ MIŁE ŚWIĘTA, jak niebiescy w drodze np. na msze będą sprawdzać stan techniczny pojazdu, a co pare km napotka nas „rutynowa kontrola drogowa”