Na drogach

Wpadła w poślizg i dachowała

Na odcinku drogi powiatowej między Dębowcem, a Cieklinem doszło do dachowania samochodu osobowego, na skutek czego kierująca nim kobieta doznała niegroźnych dla życia obrażeń ciała. Została ona przetransportowana do szpitala. W miejscu, gdzie doszło do zdarzenia, panowały trudne warunki atmosferyczne.

Do zdarzenia doszło przed południem w Dębowcu – na odcinku drogi powiatowej relacji Jasło-Folusz przebiegającym przez kompleks leśny, poza terenem zabudowanym. Kierująca Skodą Fabią, jadąc od strony Cieklina, prawdopodobnie w czasie wymijania innego pojazdu zjechała na pobocze, wskutek czego utraciła panowanie nad kierownicą. Samochód następnie zjechał z jezdni na lewą stronę do przydrożnego rowu i przewrócił się na dach.

Pojazdem kierowała 18-letnia mieszkanka gminy Dębowiec. W wyniku doznanych obrażeń ciała została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie przechodzi kompleksowe badania diagnostyczne. Pokrzywdzona podróżowała sama, według ustaleń Policji była trzeźwa.

Na miejsce zdarzenia przybyły zastępy straży pożarnej z Jasła (samochód ratownictwa techniczego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej) oraz Dębowca (samochód operacyjny z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym). Ich działania skupiły się w głównej mierze na zabezpieczeniu miejsca przed dostępem osób postronnych, czasowym wyłączeniem drogi z ruchu pojazdów, a także wyciągnięciu samochodu z przydrożnego rowu za pomocą wyciągarki elektrycznej. Ponadto dowódca zastępu z JRG sporządził dokumentację fotograficzną uszkodzonego pojazdu.

Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzili funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Ruch na drodze powiatowej relacji Dębowiec-Folusz na tym odcinku był częściowo utrudniony.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Wpadła w poślizg i dachowała”

  1. pojazd nufka skodzinka a kółka się jakość rozbiegły! A czemu? Ja mam 8letni, więc też tak zbieżność rozbiegnie mi na lodzie?