Na drogach

Śliskie drogi w regionie: dachowanie w Dębowcu

Dzisiaj po godzinie siódmej rano służby ratownicze pracowały na miejscu zdarzenia drogowego w miejscowości Dębowiec. W wyniku dachowania samochodu osobowego ucierpiały dwie osoby: kierowca oraz pasażerka pojazdu. Obydwoje trafili do jasielskiego szpitala na obserwację. Ruch na drodze relacji Jasło-Folusz odbywa się bez żadnych utrudnień.

Samochód osobowy Fiat Cinquecento poruszał się drogą powiatową w kierunku Jasła. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem prawdopodobnie nie dostosował prędkości jazdy do panujących na jezdni warunków atmosferycznych i podczas zjeżdżania ze wzniesienia utracił nad nim kontrolę. W wyniku tego zachowania samochód zjechał do przydrożnego rowu, a następnie przewrócił się na dach.

O zdarzeniu zostały poinformowane służby ratownicze. Na miejsce zostały zadysponowane: dwa zespoły ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle (specjalistyczny i podstawowy), sekcja ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz dwa patrole Policji (prewencja i ruch drogowy).

Do jasielskiego szpitala zostały zabrane obydwie osoby podróżujące Fiatem (kierowca oraz pasażerka – obydwoje mieszkańcy gminy Dębowiec). W tej chwili przechodzą oni szczegółowe badania diagnostyczne. Wiadomo już, że osoba prowadząca pojazd była trzeźwa.

W związku z tym, że uszkodzony pojazd znajduje się całkowicie poza obrębem jezdni, droga powiatowa w miejscu wypadku jest całkowicie przejezdna.

Szczegółowe okoliczności są wyjaśniane przez Policję.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Śliskie drogi w regionie: dachowanie w Dębowcu”

  1. jadąc przez „diabli mostek” też trzeba uważać, bo od skrzyżowania od owadziego sklepu czyli od Majscowej ścinają łuk i można zaliczyć krawężnik. W drugą stronę też pędzą bo 90-tka i nie zwalniają zbytnio do sklepu centralnego. Trzebaby abc kierowcom przypomnieć z lizakiem w ręku na tej ścieżce niezdrowia.

  2. Od strony Jasła jadą jak idioci i ścinają zakręt (niewielu, ale…). Czasem trzeba uciekać na pobocze, żeby lusterka nie urwał de.il jeden czy drugi i może tak było teraz – Cienki złapał pobocze i obróciło….