Na drogach

Marzec 2017 na drogach powiatu jasielskiego

Jasielscy policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego podsumowali kolejny miesiąc 2017 roku. W marcu na drogach powiatu jasielskiego doszło do 2 wypadków, w których 3 osoby zostały ranne. Policjanci odnotowali 43 kolizje drogowe i zatrzymali 22 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Jasielscy policjanci dbając o bezpieczeństwo podróżujących na drogach powiatu, w ubiegłym miesiącu prowadzili szereg działań prewencyjnych m.in. „prędkość”, „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, „bezpieczny pieszy”, „truck&bus”. Podczas kontroli pojazdów w 22 przypadkach okazało się, że kierujący wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Połowa z nich popełniła przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, natomiast pozostali odpowiedzą za popełnienie wykroczenia.

W marcu funkcjonariusze odnotowali 43 kolizje drogowe, interweniowali także na miejscu 2 wypadków drogowych (w Skołyszynie i Jaśle), w których 3 osoby odniosły obrażenia. W tym okresie zatrzymali łącznie 20 praw jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym poruszali się z prędkością ponad 100 km/h.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE