Na drogach

Kwiecień 2017 na drogach powiatu jasielskiego

Jasielscy policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego podsumowali stan bezpieczeństwa w kwietniu 2017 roku. W minionym miesiącu na drogach powiatu jasielskiego doszło do 3 wypadków i 50 kolizji drogowych. Funkcjonariusze zatrzymali 14 nietrzeźwych kierujących.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Policjanci z jasielskiej drogówki podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu w kolejnym miesiącu bieżącego roku. W kwietniu było bezpiecznie. Podobnie jak w ubiegłym miesiącu, policjanci prowadzili szereg działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. Były to m.in. działania „Bezpieczny pieszy”, „Prędkość”, „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Najczęściej funkcjonariusze kierowani byli w miejsca wskazane przez mieszkańców za pomocą interaktywnego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wśród zgłoszeń, duża ich część dotyczyła przekraczania dozwolonej prędkości. W wielu przypadkach funkcjonariusze potwierdzili te zgłoszenia. W kwietniu policjanci zatrzymali 32 prawa jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym poruszali się z prędkością powyżej 100 km/h.

W ubiegłym miesiącu doszło do 3 wypadków drogowych (04 w Jaśle na ulicy Modrzejewskiego, 22 w Jaśle na ulicy 3-go Maja i 23 w Kołaczycach na ulicy burmistrza Wiejowskiego), w których 3 osoby zostały ranne. Policjanci wzywani byli także do 50 kolizji drogowych. Podczas kontroli pojazdów w 14 przypadkach okazało się, że kierujący wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Sześciu z nich odpowie za popełnienie przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, natomiast pozostali odpowiedzą za wykroczenie.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Kwiecień 2017 na drogach powiatu jasielskiego”

  1. Mojego syna kierowca potrącił 4kwietnia na Modrzejewskiego nie chciał wysiąść z auta nie chcial udzielić pierwszej pomocy pytał czy ma czekać na policję czy może jechać do domu bo mu się spieszy poszukuje świadków wiarygodnych blagam o pomoc mój nr 530-089-381