Na drogach

Ranna po tym, jak prowadzony przez nią samochód wjechał do rowu

Kierująca osobową Skodą Fabią trafiła do jasielskiego szpitala w wyniku doznanych obrażeń ciała na skutek zjechania pojazdu do przydrożnego rowu melioracyjnego. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej relacji Glinik Polski-Łajsce. Na miejsce zostały skierowane służby ratownicze.

Fot. © terazJaslo.pl / Damian PALAR

Tuż przed godziną piętnastą służby ratownicze zostały skierowane do Glinika Polskiego w gminie Tarnowiec, gdzie na przebiegającej przez tę miejscowość drodze powiatowej doszło do zdarzenia z udziałem samochodu osobowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierująca Skodą Fabią, która poruszała się w kierunku Łubna Szlacheckiego, z nieznanych na chwilę obecną przyczyn straciła panowanie nad pojazdem, po czym zjechała na przeciwny pas ruchu i wpadła do przydrożnego rowu melioracyjnego. Samochód uderzył jeszcze przodem w betonowy przepust łączący drogę publiczną z działką rolną.

Wskutek tego wypadku 38-letnia mieszkanka gminy Chorkówka doznała obrażeń ciała. Jako pierwszy na miejsce zdarzenia przybył zastęp ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Strażacy udzielili pokrzywdzonej kwalifikowanej pomocy medycznej, założyli jej kołnierz, zabezpieczyli na desce ortopedycznej, udzielili wsparcia psychicznego, a następnie przekazali pod opiekę załogi Pogotowia Ratunkowego. Decyzją lekarza specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego poszkodowana została przetransportowana do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie obecnie przechodzi szczegółowe badania diagnostyczne.

Ponadto na miejsce skierowano zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łajscach oraz funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, którzy ustalili dane świadków, a także sporządzili stosowną dokumentację mającą na celu szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Ponadto przeprowadzono badanie stanu trzeźwości pokrzywdzonej, która w wydychanym powietrzu miała 0,00 promila alkoholu.

Z uwagi na fakt, że pojazd biorący udział w zdarzeniu znajduje się poza obrębem jezdni, droga powiatowa na odcinku pomiędzy Glinikiem Polskim, a Łajscami jest w tym miejscu całkowicie przejezdna.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Ranna po tym, jak prowadzony przez nią samochód wjechał do rowu”