Informacje

V Antoniański Dar Serca na rzecz jasielskiego szpitala (zapowiedź)

Prezentacją artystyczną w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle rozpoczęła się piąta edycja akcji charytatywnej Antoniański Dar Serca. Jej celem jest pomoc finansowa dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. W tym roku pieniądze zbierane będą na zakup kardiotokografu, sprzętu monitorującego i zapisującego czynności serca dziecka w łonie matki.

Antoniański Dar Serca organizowany przez Jasielski Dom Kultury i ojców Franciszkanów, we współpracy z Miastem Jasłem, Starostwem Powiatowym w Jaśle oraz szkołami i przedszkolami jest kontynuacją akcji charytatywnej Noworoczny Dar. Nowa formuła, termin i charakter wydarzenia są odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania jasielskiego środowiska. W tym roku mottem akcji są słowa św. brata Alberta Chmielowskiego „Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny”.

Wzorem lat ubiegłych akcji towarzyszyć będą występy dzieci i młodzieży z jasielskich szkół i przeszkoli. Część prezentacji będzie miała miejsce w Jasielskim Domu Kultury, pozostałe odbywać się będą na terenie poszczególnych placówek oświatowych, uczestniczących w akcji. Finał V Antoniańskiego Daru Serca, połączony z kwestą uliczną odbędzie się 11 czerwca. Zakończy go koncert zespołu New Day, który odbędzie się na jasielskim rynku o godz. 19.00.

Szczegółowe informacje są dostępne na plakatach i afiszach – na stronie internetowej Jasielskiego Domu Kultury oraz tablicach ogłoszeniowych na terenie Jasła.

(JDK)

Drodzy Mieszkańcy Jasła!
Drodzy Czciciele św. Antoniego!

W dniach od 9 do 11 czerwca br. na terenie miasta Jasła odbędzie się akcja charytatywna – Antoniański Dar Serca. To akcja, której celem jest pozyskanie funduszy na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego do naszego jasielskiego szpitala. To już kolejna edycja przedsięwzięcia, podczas którego wolontariusze zbierają pieniądze, a dzieci i młodzież z jasielskich przedszkoli i szkół prezentują programy artystyczne, chcąc poprzez sztukę przekazać ważne przesłanie, że „trzeba być dobrym jak chleb” i trzeba dostrzegać potrzeby innych, zarówno te materialne, jak i duchowe.

Antoniański Dar Serca połączony jest z Uroczystością Św. Antoniego, patrona miasta Jasła. Św. Antoni, nasz wielki Orędownik przed Panem jest znany z tego, że pomaga ubogim i nie zostawia nikogo bez pomocy.

Mottem przewodnim tegorocznej edycji ADS są słowa św. Br. Alberta: „Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny”.

Rok 2017 został ogłoszony Rokiem Św. Brata Alberta. Dlatego warto spojrzeć na postać Świętego i pomyśleć o tym, co stanowiło istotę jego życia. Tegoroczne motto pozwala na zrozumienie i pójście jego śladami.

Proszę Was, Drodzy, o życzliwe i serdeczne przyjęcie kwestujących. Proszę o hojność i otwarte serce dla potrzebujących. Proszę Was także o modlitwę za tych, którzy jej najbardziej potrzebują, chorych i cierpiących, ubogich i bezdomnych i za tych, którzy pogubili się wśród złudnych wartości tego świata.

Wraz z organizatorami serdecznie zapraszam do udziału w Antoniańskim Darze Serca i Uroczystościach ku czci św. Antoniego.

o. Paweł Sroka
gwardian klasztoru franciszkanów
i proboszcz parafii św. Antoniego

SŁOWA KLUCZOWE