Na drogach

Dachowanie „osobowego” Golfa na DK 73 w Kołaczycach

W miejscowości Kołaczyce, na jednym z łuków drogi krajowej nr 73, po godzinie szesnastej doszło do dachowania samochodu osobowego. Na miejscu interweniowały służby ratownicze. Kierującej pojazdem nic poważnego się nie stało. Przez kilkadziesiąt minut ruch w miejscu zdarzenia odbywał się wahadłowo.

Zdarzenie zaistniało na ulicy burmistrza Wiejowskiego w Kołaczycach (fragment przebiegającej przez tę miejscowość drogi krajowej nr 73). W chwili, gdy do niego doszło, na całej jezdni panowały trudne warunki spowodowane przechodzącymi wcześniej intensywnymi opadami deszczu. Wiadomo, że samochód osobowy Volkswagen Golf poruszał się w kierunku Jasła. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że kierująca nim kobieta na jednym z łuków drogi prawdopodobnie straciła panowanie nad pojazdem, wskutek czego zjechał on na prawe pobocze, a następnie przewrócił się na dach. Pokrzywdzonej udało się z niego wydostać samodzielnie na zewnątrz jeszcze przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych.

Do akcji zostały skierowane: specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego Działu Pomocy Doraźnej Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz zastęp ratownictwa technicznego z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, a także funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Poszkodowana została przebadana przez załogę karetki Pogotowia Ratunkowego. Na szczęście okazało się, że na skutek dachowania pojazdu, którym się poruszała, nie doznała żadnych poważnych obrażeń ciała i mogła pozostać na miejscu zdarzenia. Stróże prawa potwierdzili, że była ona trzeźwa.

Przez kilkadziesiąt minut zablokowany był jeden pas drogi krajowej nr 73. Ruch w tym miejscu odbywał się naprzemiennie. Na chwilę obecną służby zadysponowane do likwidacji skutków tego zdarzenia zakończyły już swoje czynności, natomiast chwilowe utrudnienia mogą wystąpić jeszcze w momencie wyciągania na jezdnię uszkodzonego pojazdu przez pomoc drogową.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Dachowanie „osobowego” Golfa na DK 73 w Kołaczycach”