Na drogach

Trzy osoby ucierpiały po uderzeniu samochodu w betonowy słup

Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego w Opaciu, gdzie samochód osobowy po wypadnięciu z jezdni uderzył w betonowy słup. Trzy osoby podróżujące pojazdem wymagały pomocy medycznej i po jej udzieleniu przez załogi karetek Pogotowia Ratunkowego zostały przewiezione do jasielskiego szpitala. Ruch w tym miejscu prowadzony jest wahadłowo.

Do wypadku doszło tuż przed godziną piętnastą. Wstępnie wiadomo, że samochód osobowy marki Peugeot 307 poruszał się od strony Jareniówki. Na jednym z łuków drogi kierujący pojazdem dziewiętnastolatek z nieznanych na chwilę obecną przyczyn nagle utracił nad nim panowanie. Po tym jak auto zjechało z jezdni najpierw uderzyło w stojący znak informacyjny, stoczyło się z niewielkiego nasypu na pobliską łąkę, a następnie prawą stroną wbiło się w betonowy słup. W zdarzeniu ucierpiały trzy osoby: kierujący oraz dwoje pasażerów. Jedną z nich ratownicy musieli ewakuować z rozbitego auta za pomocą deski ortopedycznej. Jak nas poinformowano, ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zespoły ratownictwa medycznego z Jasła (specjalistyczny oraz podstawowy), sekcja ratownictwa technicznego wraz z samochodem rozpoznawczo-ratowniczym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz radiowóz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Osoby pokrzywdzone, po udzieleniu im niezbędnej pomocy, decyzją lekarza kierującego akcją medyczną zostały przetransportowane do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie. Śledczy zabezpieczają ślady, wykonują oględziny, sporządzają odpowiednią dokumentację pisemną i fotograficzną, rozpytują też potencjalnych świadków.

Droga powiatowa nr 1829R Jareniówka – Jabłonica na czas prowadzonej akcji ratunkowej była całkowicie zablokowana. Po jej zakończeniu i odjeździe karetek oraz wozów strażackich ruch odbywa się tymczasowo po jednym pasie jezdni.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Trzy osoby ucierpiały po uderzeniu samochodu w betonowy słup”

  1. Jak to bywa warunki drogowe nie dostosowały się do prędkości samochodu, czy może nie dogrzał opon na ostatnim okrążeniu ????