Na drogach

Wymusił pierwszeństwo na motocykliście

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w centrum Jasła. W wyniku zderzenia samochodu osobowego z motocyklem ucierpiał kierujący jednośladem. Został on przewieziony do miejscowego szpitala, gdzie udzielana jest mu pomoc medyczna. Sprawca zdarzenia został zatrzymany do wyjaśnienia.

Do wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla doszło kwadrans przed godziną dziewiętnastą na skrzyżowaniu ulic 3-go i 1-go Maja w Jaśle. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym Hyundai Getz podczas wyjeżdżania z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się w kierunku centrum miasta motocyklowi marki Honda CBR, zajeżdżając mu drogę. Podczas czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów kierujący jednośladem 28-letni mieszkaniec gminy Dębowiec uderzył w przednią szybę samochodu, a następnie upadł na jezdnię, doznając przy tym obrażeń ciała. Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy medycznej, został on przetransportowany do miejscowego szpitala, gdzie przechodzi szczegółowe badania diagnostyczne.

Kierującemu samochodem osobowym nic się nie stało. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. W związku z tym, że wynik wstępnego badania był pozytywny, mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia i niezwłocznie przewieziony do miejscowej komendy.

Na miejsce zdarzenia przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza. Specjalista z zakresu kryminalistyki zabezpieczył ślady, wykonał oględziny uszkodzonych pojazdów oraz sporządził dokumentację fotograficzną. Policjanci ustalili również świadków oraz rozpytali ich na okoliczność wypadku. Jego dokładny przebieg i okoliczności będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania.

W akcji ratowniczej uczestniczył specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego oraz zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Ulica 3-go Maja na odcinku od skrzyżowania z ulicą Franciszkańską do skrzyżowania z ulicą Dworcową została całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów mechanicznych. Ruch będzie przywrócony po zakończeniu przez mundurowych czynności oraz usunięciu uszkodzonych pojazdów z drogi.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Wymusił pierwszeństwo na motocykliście”