Na drogach

Łubno Opace: BMW uderzyło w betonowy przepust i dachowało

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Tarnowcu wyjaśniają okoliczności groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło dzisiaj popołudniu na drodze powiatowej w miejscowości Łubno Opace. Dachował tam samochód osobowy marki BMW, którym podróżowały dwie osoby. Jedna z nich została przetransportowana do jasielskiego szpitala na badania.

Kilka minut przed godziną czternastą na drodze powiatowej w miejscowości Łubno Opace (gmina Tarnowiec) doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem samochodu osobowego marki BMW, którym podróżowały dwie osoby. Kierujący pojazdem, na prostym odcinku drogi, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn utracił panowanie nad kierownicą, wskutek czego zjechał z jezdni. Auto uderzyło w betonowy przepust i koziołkowało na pobliskie pola uprawne. Obydwu znajdującym się w nim osobom udało się wydostać z rozbitej karoserii pojazdu jeszcze przed dojazdem zadysponowanych na miejsce służb ratunkowych.

Z uwagi na stan zdrowia, jedna z osób poszkodowanych została przetransportowana karetką Pogotowia Ratunkowego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, gdzie udzielana jest jej pomoc medyczna.

W działaniach ratowniczych brał udział podstawowy zespół ratownictwa medycznego z Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie (podstacja w Jedliczu) oraz zastęp ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Na miejsce skierowano również patrol z Posterunku Policji w Tarnowcu. Funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności, jak również odtwarzają przebieg całego zdarzenia na podstawie rozmów z jego uczestnikami oraz oględzinami uszkodzonego pojazdu.

Ze względu na to, że pojazd biorący udział w zdarzeniu znajduje się całkowicie poza obrębem jezdni, na drodze powiatowej relacji Jasło-Łajsce-Zręcin odbywa się bez żadnych utrudnień.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Łubno Opace: BMW uderzyło w betonowy przepust i dachowało”

  1. piractwo na każdym kroku. przekraczanie szybkości wyprzedzanie na siłę…………………………………. brak wiedzy i umiejętności.

  2. Niezły traktor. Tyle zaorać pola z szybkością światła. Traktorzysta kamikaze.

  3. Witam. Jak by auto szło na złom, to jestem zainteresowany miską olejową z korkiem pod warunkiem, że jest nie uszkodzona.
    Pozdrawiam