Na drogach

Październik 2017 na drogach powiatu jasielskiego

Policjanci z jasielskiej drogówki podsumowali kolejny miesiąc 2017 roku. W październiku na drogach powiatu doszło do 7 wypadków, w których osiem osób zostało rannych. Policjanci odnotowali także 55 kolizji drogowych i zatrzymali 27 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

W październiku policjanci interweniowali na miejscu 55 kolizji drogowych. Wyjaśniali także okoliczności 7 wypadków drogowych, w których ucierpiało łącznie 8 osób. Podczas służby na drogach w ramach kontroli ruchu drogowego, ujawnili 27 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Jedenastu odpowie przed Sądem za popełnienie przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, natomiast pozostali odpowiedzą za wykroczenie.

W minionym miesiącu mundurowi zatrzymali także 17 uprawnień do kierowania pojazdami, tym kierującym, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Biorąc pod uwagę trudne i zmienne warunki drogowe jakie występują w okresie jesienno – zimowym, apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prowadzenia pojazdu. Zwracamy się także do osób pieszych, by szczególnie zadbały o swoje bezpieczeństwo poprzez noszenie elementów odblaskowych.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Październik 2017 na drogach powiatu jasielskiego”

  1. Wczoraj policja Żmigrodzka stała w zabudowie. 3 kierowców mi migało długimi na kilometr przed „niebezpiecznym” pkt. I po co?

  2. Z diablim mostkiem za daleko zajechane. Do góreczki „pod Szostaczką” czyli do końca zabudowy oznaczonej tablicą. I Józefów gdzie jadąc 95 km/h to zbyt mało dla niektórych.

  3. A przed stopem za przejazdem w Niegłowicach tylko ja „STOPuje”? Takie odnoszę wrażenie.

  4. ŚWIETNIE. ALE MYŚLĘ, ŻE GDYBY KIEROWCY NIE OSTRZEGALI SIĘ DŁUGIMI (prawie każdy miga), przez CB i kręcąc kółka palcem, to między Syzmą, a „Diablim Mostkiem” 10 kierowców lub więcej na dzień za przekroczenie 100 km/h traciliby prawko. Nie tylko tu! SZALEŃSTWO jak wyprzedzają się zwłaszcza na prostej z górki przed rozwidleniem.