Na drogach

Policyjny pościg za sprawcą kradzieży paliwa

Policjanci zatrzymali kierowcę audi, który zatankował paliwo i odjechał nie płacąc. 18-latek nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami. Podczas ucieczki stwarzał niebezpieczeństwo, próbował zepchnąć radiowozy z drogi. Nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał. Teraz 18-latek odpowie za szereg popełnionych przestępstw.

Wczoraj przed godz. 23, oficer dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na stacji paliw, na terenie gminy Osiek Jasielski, kierowca audi zatankował swój samochód, a następnie odjechał, nie płacąc za paliwo. Krótko po tym, funkcjonariusze zauważyli poszukiwane audi w Jaśle na ulicy Wojska Polskiego. Kierowca, chcąc uniknąć kontroli, zaczął cofać, uderzył w oznakowany radiowóz, po czym odjechał. Policjanci ruszyli w pościg.

W miejscowości Załęże funkcjonariusze kolejny raz próbowali zatrzymać audi. W Świerchowej kierujący nawet nie zwolnił przed jadącym z naprzeciwka radiowozem. Żeby uniknąć czołowego zderzenia, policjant musiał zmienić kierunek jazdy. Później w miejscowości Osiek Jasielski kierowca audi uderzył w jadący na sygnałach radiowóz, chcąc zepchnąć go z drogi. Jednak po uderzeniu, stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy. Policjanci zatrzymali młodego mężczyznę.

Za kierownicą audi siedział 18-letni mieszkaniec gminy Osiek Jasielski. Mężczyzna był trzeźwy. Pobrano od niego krew do dalszych badań w celu sprawdzenia, czy kierował pojazdem pod wpływem substancji odurzających. 18-latek trafił do policyjnego aresztu.

Będzie odpowiadał m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kradzież paliwa, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami – niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat więzienia. Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się także z zakazem prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Policyjny pościg za sprawcą kradzieży paliwa”

  1. BRAWO policja!!! Ostatnio wyprzedził mnie minivanik na ciągłej przed Świerchową i pomknął w kierunku Jasła grubo powyżej dozwolonej w zabudowie. Już w Zarzeczu nieoznakowany zatrzymał go pewnie za prędkość. Brawo! Tak trzymać.