Kultura | rozrywka | edukacja

Roksana Węgiel zwyciężczynią „Voice’a”!

13-letnia Roksana Węgiel z Jasła została zwyciężczynią pierwszej polskiej edycji telewizyjnego programu rozrywkowego „The Voice Kids” emitowanego na kanale drugim Telewizji Polskiej. Utalentowana wokalnie mieszkanka naszego miasta, której mentorką w programie była Edyta Górniak, pokonała na wszystkich etapach setki młodych wokalistek i wokalistów z całego kraju.

W finale wyemitowanym „na żywo” w programie drugim Telewizji Polskiej Roksana Węgiel wykonała utwory Prince’a „Purple Rain”, „To nie ja” z repertuaru swojej trenerki Edyty Górniak oraz debiutancki singiel pod tytułem „Żyj”, do którego sama napisała tekst oraz skomponowała muzykę.

„Nie mam nic do powiedzenia. Jestem oszołomiona tym, jakie miałaś dzisiaj wystąpienie. Zatkało mnie dosłownie” – skwitowała dzisiejsze popisy wokalne młodziutkiej piosenkarki Edyta Górniak.

Zwycięską Roksanę, która do ścisłej czołówki „The Voice Kids” awansowała razem z Zuzią Jabłońską (podopieczną Tomsona i Barona) i Antkiem Scardiną (podopiecznym Dawida Kwiatkowskiego), wybrała publiczność za pomocą głosowania sms-owego.

13-latka odebrała pamiątkową statuetkę z rąk prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego. Oprócz tytułu „najlepszego dziecięcego głosu w Polsce”, Roksana otrzymała kontrakt płytowy z Universal Music Polska oraz czek o wartości 40 tysięcy złotych!

Gratulujemy!

Informacja zostanie zaktualizowana.

5 thoughts on “Roksana Węgiel zwyciężczynią „Voice’a”!”

  1. Inne dzieci śpiewały lepiej? To chyba tylko według subiektywnej oceny kilku osób pokroju Anonima. Hmm, na pewno śpiewały bardzo dobrze, ale Roksana śpiewała znakomicie, co docenili widzowie głosując drogą smsową. „To nie ja” w jej wykonaniu, to była prawdziwa petarda! Sam wysłałem na Nią trzy smsy. Jest to bardzo utalentowana dziewczynka i życzę Jej dalszych sukcesów nie tylko na niwie muzycznej, ale i sportowej.

  2. Gdzie są wyniki finału? Po co było głosowanie SMS-ami, skoro po wynikach częściowych, na końcu nie podali wyników finalnych? Inne dzieci śpiewały lepiej, ale nie dano im szansy nawet wejść do ścisłego finału. Dlaczego? Fajny program, ale jak zwykle nie liczą się zdolności, ale układy i kasa. I sam prezes TVP to osobiście firmował. Czy kiedyś się to zmieni? Czy coś do powiedzenia mieli tam trenerzy?