Na drogach

Działania „Bezpieczeństwo na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych”

Dziś od rana na drogach powiatu jasielskiego trwają policyjne działania „Bezpieczeństwo na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych”. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei będą dbać o bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych.

Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań jest zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych i w ich rejonie.

W trakcie akcji policjanci będą szczególnie reagować na te wykroczenia, które są głównymi przyczynami wypadków tj. wyprzedzanie na przejazdach kolejowych lub bezpośrednio przed nimi, niezatrzymanie pojazdu przed przejazdem kolejowym wynikające ze znaku „STOP”, omijanie pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd kolejowy, czyli wjechanie na pas jezdni przeznaczony dla przeciwnego kierunku ruchu, naruszenie zakazu objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżanie na przejazd kolejowy jeśli po jego drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy – to najpoważniejsze przewinienia kierowców.

W trakcie działań policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei będą prowadzić działania na rzecz bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Działania „Bezpieczeństwo na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych””

  1. Uwaga! pozoracja działań! To okropne jak policja leci sobie. Dbają o bezpieczeństwo tam gdzie bezpiecznie w miarę. Ale za pędzącym motocyklistą 150 przez zabudowę tyłka nie ruszą bo i niebezpiecznie tak szybko, i tak nie dogonią. A „ałdicą” ze szrota pędzi każdy jak idiota!!! Przez Zarzecze i Świerchową i Żmigród i…………….

  2. Super pomysł, takie działania są godne pochwały i bardzo potrzebne. Jest tylko drobny problem, pociągi przejeżdżające tygodniowo przez powiat jasielski można policzyć na palcach jednej ręki! Misie znów zrobiły skok na kasę!