Sport | rekreacja | turystyka

Biegowa rywalizacja w Foluszu

Folusz odwiedziły (30.09) setki biegaczy z różnych stron Polski i Słowacji. Po kilku miesiącach przygotowań w końcu mogliśmy spotkać się z uczestnikami III edycji Biegu Beskidnika.

Tak jak w poprzednich latach, rywalizacja toczyła się na dwóch trasach: 6 km i 21 km. Liczba zawodników na dłuższym dystansie kilkukrotnie przewyższała tą z krótszej trasy. O 11.00 na ścieżki Magurskiego Parku Narodowego wyruszyło około 380 osób, które mogły oprócz sportowej atmosfery doświadczyć także uroku warunków przyrodniczych Parku. Wielu zawodników, już po zakończeniu biegu podkreślało walory wybranych tras, które nie tylko są trudne technicznie, ale przede wszystkim dostarczają dużo wrażeń estetycznych.

Na starcie III Biegu Beskidnika stawili się uczestnicy, których znamy z poprzednich edycji, ale pojawiło się także dużo nowych nazwisk. Rywalizacja była zacięta, pojawiło się także kilka niegroźnych kontuzji u zawodników, jesienne warunki z pewnością utrudniły zmagania biegaczy.

Na podium III Biegu Beskidnika stanęli:

 W kategorii open kobiet, dystans 6 km 

1 miejsce – Izabella Zatorska, 00:32:09,25
2 miejsce – Paulina Szurek, 00:35:42,45
3 miejsce – Magdalena Dudek, 00:37:42,35

 w kategorii open mężczyzn , dystans 6 km 

1 miejsce – Tomasz Koczwara, 00:25:19,18
2 miejsce – Krystian Kurzydło, 00:26:36,90
3 miejsce – Łukasz Szumiec, 00:27:27,90

 w kategorii open kobiet, dystans 21 km 

1 miejsce – Katarzyna Winiarska, 01:53:22,05
2 miejsce – Justyna Jasłowska, 01:53:33,37
3 miejsce – Anna Kapelan, 01:59:24,25

 w kategorii open mężczyzn, dystans 21 km 

1 miejsce – Stanisław Tomasik, 01:34:08,95
2 miejsce – Peter Sidorjak, 01:40:51, 70
3 miejsce- Marcin Rachwał, 01:40:56,55

(Dokładne wyniki z zawodów)

W Strefie Kibica na zawodników i osoby towarzyszące czekały różne atrakcje, nauczyciele Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle prowadzili działania animacyjne, z których skorzystało w sumie kilkadziesiąt dzieci, na plenerowej scenie w parku odbył się koncert Acoustic Space, dzięki któremu wszyscy mogli się zrelaksować po wysiłku i w przyjaznej atmosferze poczekać na dekorację zawodników. Na zakończenie imprezy odbyło się także ognisko integracyjne, podczas którego zawodnicy i organizatorzy mogli podzielić się swoimi opiniami na temat biegu.

Cieszymy się, że wielu uczestników biegu pozytywnie wypowiedziało się na temat organizacji zawodów. Pragniemy podziękować wszystkim instytucjom i osobom, które pomogły nam w organizacji tego wydarzenia. Mamy nadzieję, że zobaczymy się z Wami w przyszłym roku na kolejnej edycji.

Organizatorami III Biegu Beskidnika byli: Starostwo Powiatowe w Jaśle, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle oraz Jasielskie Stowarzyszenie Cyklistów.

Patron wydarzenia: www.FestiwalBiegow.pl

Współorganizatorzy: Magurski Park Narodowy, Wójt Gminy Dębowiec, Dom Pomocy Społecznej w Foluszu.

Wsparli nas: Alicja Zając – Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Bogdan Józef Rzońca – Poseł na Sejm VIII Kadencji

Partnerzy i Sponsorzy: Grupa Nowy Styl, Habys Sp. zo.o., Sylveco, Kaufland, Fabryka Armatur JAFAR SA, Vortumnus Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw, Magura Sport, Oficerska Strzelnica Sportowa OFICERSKA JASŁO, Ośrodek Wypoczynkowy Folusz, Fish Bar Pik Stawy u Wacława, Zakład Masarski Dobrucowa,

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali: GOPR, AS Medical, Komenda Powiatowej Policji w Jaśle, Ochotnicza Straż Pożarna z Dębowca, 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, Światowy Związek Polskich Żołnierzy Łączności – oddział Zegrze, Jednostka Strzelecka 2094 Kołaczyce, Jednostka Strzelecka 2091 im. Gen. Józefa Hallera w Trzcinicy.

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE