Na drogach

Wyjechał na drogę wprost pod nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę

W Pielgrzymce, na drodze wojewódzkiej nr 993 relacji Nowy Żmigród-Gorlice, występują utrudnienia w ruchu w związku z wypadkiem komunikacyjnym, w którym ucierpiała jedna osoba. W pobliżu miejscowej szkoły podstawowej zderzyły się czołowo-bocznie samochód osobowy z ciężarowym. Kierowca mniejszego pojazdu trafił do jasielskiego szpitala na badania.

W samo południe służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym w miejscowości Pielgrzymka w gminie Osiek Jasielski. Według wstępnych ustaleń, do zdarzenia doszło prawdopodobnie wskutek nieuwagi kierującego samochodem osobowym, który wyjeżdżając z terenu pobliskiego sklepu spożywczego na drogę główną relacji Nowy Żmigród-Gorlice nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z naprzeciwka ciągnikowi siodłowemu wraz z naczepą. Wskutek tego między nimi doszło do czołowo-bocznego zderzenia. Uderzony w prawy bok Volkswagen Golf został zepchnięty do przydrożnego rowu.

72-letni kierowca auta doznał obrażeń ciała, w związku z czym został przetransportowany ambulansem do jasielskiego szpitala na szczegółowe badania. Kierującemu ciężarowym Iveco Stralis 450 mężczyźnie nic się nie stało. Wiadomo, że obydwaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, co potwierdziło przeprowadzone przez policjantów badanie.

Na miejscu, oprócz specjalistycznego zespołu ratownictwa medycznego z Nowego Żmigrodu, pracowały również trzy zastępy państwowej i ochotniczej straży pożarnej z Jasła, Świerchowej i Pielgrzymki oraz policjanci ruchu drogowego z Jasła.

Droga wojewódzka nr 993 została częściowo zablokowana. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo. Utrudnienia potrwają do momentu zakończenia prowadzonych przez mundurowych czynności wyjaśniających, usunięcia uszkodzonych pojazdów oraz uprzątnięcia jezdni z rozbitych elementów karoserii. Przybliżony czas usunięcia skutków zdarzenia to około dwóch godzin.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Wyjechał na drogę wprost pod nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę”

  1. Ale urwali. Szok, taka prosta droga w głowie się nie mieści. Jakby były tramwaje, trolejbusy, rondo z kilkoma pasami ruchu to rozumiem, ale tu. Śmiechu warte. Pozdrawiam mieszkańców gminy Osiek Jasielski.