Na drogach

Działania „Boże Narodzenie 2018”

Podkarpaccy policjanci rozpoczęli dziś działania „Boże Narodzenie 2018”. Przez sześć dni czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących drogami naszego województwa. Tegoroczne działania trwać będą od piątku 21 grudnia do środy 26 grudnia.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, spędzany najczęściej w gronie najbliższej rodziny. Często, aby zasiąść przy wigilijnym stole musimy pokonać wiele kilometrów. Na drogach naszego województwa możemy spodziewać się wzmożonego ruchu, dlatego policjanci, jak co roku, czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących. Działania „Boże Narodzenie 2018” potrwają do 26 grudnia.

Cel policyjnych działań od lat jest niezmienny – ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. W przypadku utrudnień, kierowanie samochodów na objazdy, a w razie potrzeby ręczne kierowanie ruchem. Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych:

  • przekraczanie dopuszczalnej prędkości
  • nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu
  • niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa
  • nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych

W czasie działań na drogach Podkarpacia pracować będą również policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory, sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierowców.

Zadbajmy o to, aby okres świąt upłynął spokojnie i bezpiecznie. Policja apeluje o rozwagę i ostrożność za kierownicą.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 maja 2012 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz.U. nr 147, poz. 1040) w dniach:

  • 25 grudnia 2018 roku od godziny 8:00 do godziny 22:00,
  • 26 grudnia 2018 roku od godziny 8:00 do godziny 22:00,

    obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

(KWP w Rzeszowie)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Działania „Boże Narodzenie 2018””

  1. Niestety panowie. Jest was zbyt mało i większość już zna opla. I co z tego, że w zabudowie jadę 50 – 55? Jeżeli przez Jasło to OK. Ale to już nie przejdzie W Dębowcu, Zarzeczu, Żółkowie, Cieklinie czy Żmigrodzie. Wariactwo. Droga zaśnieżona, a przez wioski jeden 35 a inny 90!!! Wyprzedzają jakby spieszyli się na własny pogrzeb!