Sport | rekreacja | turystyka

Gwiazdy, starzy znajomi i debiutanci

Rozpoczynamy dziesiątą edycję plebiscytu na najpopularniejszych sportowców Podkarpackiego Trójmiasta – Jasła, Krosna i Sanoka. Czytelnicy „Nowego Podkarpacia”, „Tygodnika Sanockiego” i „Obiektywu Jasielskiego” oraz sympatycy sportu wybiorą 10 najpopularniejszych sportowców i 3 trenerów Jasła, Krosna i Sanoka w 2018 roku. Głosowanie potrwa do 20 lutego – podobnie jak w latach poprzednich – za pomocą kuponów drukowanych w gazetach oraz sms-ów.

O laury najpopularniejszych ubiega się 39 sportowców i 11 trenerów z 14 klubów, reprezentujących 14 dyscyplin sportowych. Wśród sportowców najwięcej jest grających w siatkówkę – 9 (6 siatkarzy i 3 siatkarki) oraz ćwiczących karate (4). Po trzech przedstawicieli mają takie dyscypliny jak szachy, narciarstwo biegowe i rolkarstwo, hokej, tenis stołowy, kickboxing i judo, a po dwóch reprezentantów – piłka nożna, koszykówka i łyżwiarstwo szybkie. Wśród nominowanych znaleźli się także kolarz ultramaratończyk i ciężarowiec.

W gronie szkoleniowców jest 3 trenerów siatkówki oraz po jednym – narciarstwa i pływania, judo, hokeja, szachów, tenisa stołowego, kickboxingu, karate i łyżwiarstwa szybkiego. Wśród nominowanych sportowców jest siedmiu laureatów IX edycji plebiscytu, w tym całe podium z 2017 roku oraz jeden nagrodzony trener.

Głosować można do 20 lutego br. (decyduje data stempla pocztowego) tylko na oryginalnych kuponach (kserowane zostaną wyrzucone do kosza) drukowanych w „Nowym Podkarpaciu”, „Tygodniku Sanockim” i „Obiektywie Jasielskim” oraz poprzez sms-y (także do 20 lutego br., do godziny 24.00) i tylko na zawodników i trenerów, których sylwetki wraz ze zdjęciami publikujemy poniżej. Kupon prawidłowo wypełniony winien zawierać nazwiska 10 różnych zawodników i 3 różnych trenerów. Kupony można wysyłać pocztą lub przynosić do redakcji patronów prasowych w Krośnie, Jaśle i Sanoku.

Finałowa gala odbędzie się w marcu (dokładna data nie jest jeszcze znana) w Jaśle. Laureaci zostaną uhonorowani statuetkami autorstwa Andrzeja Samborowskiego – Zajdla, artysty rzeźbiarza, absolwenta krakowskiej ASP.

Organizatorami plebiscytu są burmistrz Jasła Ryszard Pabian, prezydent Krosna Piotr Przytocki i burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski, wspólnie z prezesem zarządu „Nowego Podkarpacia” Tadeuszem Więckiem.

Zasady głosowania sms-ami (do 20 lutego 2019 roku do godz. 24.00)

  • Prawidłowy sms musi zawierać: prefiks czyli litery SPT (Sportowiec Podkarpackiego Trójmiasta), T (Trener Podkarpackiego Trójmiasta). Wpisujemy więc litery SPT i kolejne cyfry, przedzielone przecinkami lub kropkami, przyporządkowane poszczególnym sportowcom według ustalonej przez głosującego kolejności, następnie wpisujemy literę T i trzy cyfry podporządkowane trenerom. Wielkość liter nie ma znaczenia.
  • Uwaga wszystkie znaki wpisujemy bez spacji. Przykładowy sms: SPT7,30,21,11,6,9,13,18,17,8,T6,8,2
  • W przypadku nie zagłosowania na 10 różnych sportowców oraz 3 trenerów głos będzie nieważny, podobnie jak w głosowaniu na kuponach wyciętych z gazet.
  • SMS wysyłamy na numer: 7136 (koszt sms-a: 1,23 zł z VAT).
  • W razie problemów prosimy o kontakt z redakcją tel. 13 43-219-05 lub email: redakcja@podkarpacie.media.pl
  • Uwaga! Cyfra przy personaliach każdego kandydata oznacza jego numer w głosowaniu sms-owym. W przypadku tych samych nazwisk prosimy na kuponach wpisywać pełne imiona lub pierwszą literę, bo inaczej nie będziemy wiedzieli komu zaliczyć punkty i głos będzie nieważny.

DO POBRANIA:
Wykaz nominowanych sportowców (.pdf)
Wykaz nominowanych trenerów (.pdf)

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE