Sport | rekreacja | turystyka

I Bieg Narciarski BeSKIdnik Jaworze – Folusz

Serdecznie zapraszamy zarówno amatorów, jak i bardziej doświadczonych narciarzy, na I zawody BeSKIdnika, które odbędą się 24 lutego 2019 r. Bieg narciarski będzie stanowił idealną okazję, aby poznać nasz piękny Beskid Niski zimową aurą.

 [AKTUALIZACJA: 22.02, g. 12:02]  Ze względu na warunki atmosferyczne I Bieg BeSKIdnika Jaworze-Folusz zostaje przełożony! Zawody odbędą się w innym terminie, o którym będziemy Państwa informować. Nowy termin zostanie wyznaczony w zależności od sprzyjających warunków śniegowych (bieg na pewno odbędzie się w tym roku – nawet w grudniu!)

Trasa zawodów liczyć będzie około 18 km i prowadzić będzie od Jaworza przez Polanę Świerzowską do Folusza. Główna baza zawodów znajdować się będzie w Foluszu, a dokładniej przy parkingu koło szlabanu, od którego prowadzi ścieżka na Wodospad Magurski.

W bazie zawodów mieścić się będzie Biuro Organizacyjne, skąd zawodnicy zostaną około godziny 10.00 przewiezieni autokarami na start w Jaworzu, przewidziany na godz. 11.00.

Uczestnikami zawodów mogą zostać osoby od 12 r.ż. (konieczna jest wówczas zgoda na udział w biegu rodziców bądź opiekunów prawnych).

Bieg odbędzie się techniką klasyczną z masowym startem.

Zgłoszenia, przyjmowane będą w formie elektronicznej, poprzez wysłanie odpowiedniego formularza zgłoszeniowego na adres ciborr@wp.pl, do dnia 21 lutego 2019 r.

Opłata startowa wynosić będzie:

  • dla osób pomiędzy 12 a 18 r.ż. oraz zawodników po 60 r.ż. – 20,00 zł
  • dla osób w przedziale wiekowym 19- 60 lat – 40,00 zł

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie zawodów.

Organizator I Biegu Narciarskiego BeSKIdnik Jaworze – Folusz: Starostwo Powiatowe w Jaśle
Współorganizator: Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle.
Partnerzy: Gmina Dębowiec, Gmina Nowy Żmigród, Klub Sportowy SPEED Jasło, Zespół Szkół w Trzcinicy im. Prof. Teodora Marchlewskiego, Magurski Park Narodowy.

(MDK w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE