Na drogach

Jechali za szybko – na 3 miesiące stracili prawo jazdy

Policjanci jasielskiej drogówki skutecznie studzili zapędy kierowców, którzy pozwalali sobie na zbyt szybką jazdę. Wczoraj zatrzymali uprawnienia dwóm kierującym, którzy w terenie zabudowanym pędzili z prędkością ponad 100 km/h.

Jasielscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nieustannie prowadzą działania polegające na kontrolach kierowców, by ci pamiętali o przestrzeganiu przepisów i jeździli z prędkością odpowiednią do warunków jazdy. Niestety, w dalszym ciągu wielu kierujących zapomina o bezpieczeństwie swoim i innych użytkowników ruchu.

Wczoraj funkcjonariusze z jasielskiej drogówki, pełniąc służbę na głównych ciągach komunikacyjnych zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy jadąc z zawrotną prędkością nie tylko łamali przepisy ruchu drogowego ale przede wszystkim powodowali zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Przy użyciu ręcznych mierników prędkości zatrzymywali tych, którzy w terenie zabudowanym oraz na odcinkach gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, pędzili ponad 100 km/h. W wyniku tych działań mundurowi zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Jeden z kierujących 21-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród wpadł w ręce policjantów około godziny 9, w Zarzeczu. Na obszarze zabudowanym jechał z prędkością 108 km/h. Drugi rekordzista został zatrzymany około godziny 11, w Łężynach na drodze wojewódzkiej W-992. 26-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego jechał z prędkością 126 km/h. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi i stracili uprawnienia na najbliższe 3 miesiące.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie sytuacji ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 – miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejna wpadka kierowania bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Jechali za szybko – na 3 miesiące stracili prawo jazdy”

  1. Panie komendancie! Więcej nieoznakowanych, więcej kontroli i kontrole kaskadowe… Dbajmy o bezpieczeństwo i przestrzeganie przepisów. CB radio , ale i miganie światłami gdy kontrola to już standard jak i jazda koło 100 w zabudowie. Kontrole oznakowane na chwilę uspokajają ruch i potem wariactwo. Przez Jasło jadą 40, ale już wioski wkoło to szaleństwo. Strach chodzić po drodze i czy prawą czy lewą. Dlaczego? Gdy się wyprzedzają idąc lewą mamy idiotę za plecami! A może odcinkowe pomiary…?

  2. między 6 a 9 i między 14 a 18 w Dębowcu też nieraz wyścigi rajdowców. A przez zarzecze 90 to ciężarówki walą na duklę