Na drogach

Nie zatrzymał się na STOPIE. Jedna osoba poszkodowana

Przed godziną siedemnastą na skrzyżowaniu ulic Szopena z Ujejskiego doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała jedna osoba. Kierujący samochodem osobowym prawdopodobnie nie zatrzymał się przed znakiem STOP i zderzył się z nadjeżdżającym samochodem dostawczym. Jeden z kierujących musiał zostać odwieziony do szpitala.

Według wstępnych ustaleń, samochód osobowy Citroen Picasso jechał ulicą Szopena od strony Kościoła Ojców Franciszkanów. Na skrzyżowaniu z ulicą Ujejskiego, kierujący tym pojazdem prawdopodobnie nie dostosował się do obowiązującego w tym miejscu oznakowania poziomego i pionowego co doprowadziło do czołowo-bocznego zderzenia z nadjeżdżającym samochodem dostawczym. Wytrącony z toru jazdy mniejszy samochód wypadł z jezdni i uderzył w pobliski słup oświetleniowy.

W zdarzeniu brały udział trzy osoby, z czego jedna została przetransportowana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala na profilaktyczne badania. Poszkodowany to kierowca Citroena. Jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Zarówno on, jak i kierujący dostawczym byli trzeźwi.

Na miejscu są obecni policjanci ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza, trwają szczegółowe czynności wyjaśniające. Skrzyżowanie ulicy Ujejskiego (od ulicy Jagiełły) z ulicą Szopena (od ulicy Kraszewskiego oraz od ulicy Jagiełły) zostało całkowicie zablokowane.

Skutki wypadku likwidowali strażacy w sile sekcji ratownictwa technicznego z JRG PSP. Funkcjonariusze uprzątnęli jezdnię z rozbitych elementów karoserii, zneutralizowali rozlane płyny eksploatacyjne, ponadto powiadomiono o uszkodzonej latarni Pogotowie Energetyczne.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Nie zatrzymał się na STOPIE. Jedna osoba poszkodowana”

  1. przez dębowiec jechał ktoś środkiem drogi i na stopie jakby miał pierwszeństwo rjs ….? chyba. nie goniłem bałwana. pojechał w kierunku jasła