Na drogach

Blokada drogi po zderzeniu dwóch aut w Jareniówce

Dwa rozbite samochody i cztery osoby poszkodowane – to skutki popołudniowego wypadku na skrzyżowaniu dróg powiatowych w miejscowości Jareniówka (gmina Jasło). Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie. Na czas zabezpieczenia przez nich materiału dowodowego jezdnia w tym miejscu została całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów.

Według wstępnej oceny Policji, przyczyną tego zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. Zebrane dotychczas informacje pozwalają przypuszczać, że kierujący samochodem osobowym Alfa Romeo, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu w kierunku Opacia samochodowi marki Peugeot 307. Wskutek podjętego manewru doszło do czołowo-bocznego zderzenia się pojazdów, po którym obydwa zostały odrzucone z jezdni do przydrożnego rowu.

W wypadku ucierpiały cztery osoby: kierowca oraz dwoje pasażerów Alfy Romeo oraz kierowca Peugeota. Poszkodowani, w stanie przytomnym, zostali zabrani do jasielskiego szpitala, gdzie przechodzącą szczegółowe badania diagnostyczne. Wiadomo już, że mężczyźni, którzy prowadzili obydwa pojazdy, byli trzeźwi.

W akcji ratowniczej wzięły udział dwa zespoły ratownictwa medycznego z Jasła (specjalistyczny i podstawowy), dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Trzcinicy oraz policyjny patrol ruchu drogowego.

Droga powiatowa relacji Jareniówka-Jabłonica jest całkowicie zablokowana w obydwu kierunkach. Policjanci prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie, w szczególności wykonują oględziny uszkodzonych pojazdów i miejsca zdarzenia. Sporządzony przez nich materiał posłuży w dalszym postępowaniu.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

1 thought on “Blokada drogi po zderzeniu dwóch aut w Jareniówce”

  1. O jejku znam kierowce Peugota. To bardzo miły, sympatyczny facet. Boże mam nadzieje, że nic mu się nie stało.