Na drogach

Wymuszenie pierwszeństwa na krzyżówce w Woli Cieklińskiej

Dwie osoby ucierpiały w wypadku na krzyżówce drogi wojewódzkiej nr 993 do Folusza. Przed południem auto osobowe wjechało pod dostawcze Iveco, którym przewożony był drób.

Według wstępnych ustaleń, kierujący osobową Dacią, jadąc drogą powiatową, wymusił pierwszeństwo na nadjeżdżającym od strony Pielgrzymki dostawczym Iveco. Auto zostało uderzone w prawą stronę, a następnie wpadło do przydrożnego dowu.

Kierowca i pasażerka z Dacii (starsze osoby), wskutek doznanych obrażeń ciała, zostali przewiezieni do jasielskiego szpitala. Po wypadku byli przytomni. Na szczęście nie było konieczności użycia sprzętu hydraulicznego do ich uwolnienia. Natomiast kierującemu dostawczym Iveco nic się nie stało. Pojazd transportował żywy drób.

Na miejsce wypadku zostały zadysponowane dwa podstawowe zespoły ratownictwa medycznego z Nowego Żmigrodu i Jasła, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sanoka (zawrócony w trakcie lotu), dwa zastępy z JRG PSP w Jaśle (21, 91), zastęp z OSP KSRG w Dębowcu, zastęp z OSP w Woli Cieklińskiej i dwa patrole WRD KPP w Jaśle.

Droga wojewódzka nr 993 relacji Gorlice-Nowy Żmigród jest całkowicie zablokowana. Samochodami osobowymi objechać można drogami bocznymi przez Wolę Cieklińską i Cieklin.

(Red.)
redakcja@terazjaslo.pl

One Comment

Back to top button