Na drogach

Bus zderzył się z innym autem. Jechały nim dzieci ze szkoły 📸

Po godzinie trzynastej służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym w miejscowości Wróblowa (gmina Brzyska), w którym uczestniczył szkolny bus oraz samochód osobowy. W wyniku zderzenia obydwa pojazdy zjechały na pobocze i wpadły do przydrożnego rowu. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

W tym groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym brały udział dwa pojazdy – osobowe Renault Clio oraz przystosowany do przewozu osób Renault Traffic. Po zderzeniu obydwa pojazdy zjechały z jezdni wprost do przydrożnego rowu melioracyjnego, w wyniku czego bus przewrócił się na lewy bok. Przewożeni nim byli uczniowie ze szkoły podstawowej w Lipnicy Dolnej do ościennych miejscowości w gminie Brzyska. Na szczęście żadne z nich, jak i też pozostali uczestnicy nie odnieśli poważnych obrażeń ciała. Wszystkie dzieci zostały już przekazane pod opiekę rodziców i opiekunów.

Po otrzymaniu informacji o wypadku, na miejsce zostały niezwłocznie zadysponowane trzy zespoły ratownictwa medycznego z Jasła, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego „Ratownik 10” z bazy w Sanoku (zawrócony w trakcie dolotu), trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w Brzyskach, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnicy Dolnej oraz policjanci ruchu drogowego.

Funkcjonariusze przeprowadzili wszelkie czynności zmierzające do szczegółowego ustalenia przyczyn i okoliczności zdarzenia. Wiadomo, że obydwaj kierujący byli trzeźwi. Na sprawcę kolizji zostanie nałożony mandat.

Z uwagi na prowadzoną akcję ratowniczą droga powiatowa relacji Jasło – Brzyska została całkowicie zablokowana. Obecnie ruch odbywa się już bez żadnych utrudnień.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE