Sport | rekreacja | turystyka

Weekend biegowy na trasach Ultramaratonu Magurskiego (zapowiedź)

Czy myślałeś kiedyś by zacząć biegać w górach? Może masz już za sobą pierwsze pokonane dystanse, a nawet start w zawodach? Jeżeli myślałeś kiedyś o prawdziwej górskiej przygodzie, to jest szansa aby w połowie listopada w Krempnej pobiegać w ciekawym towarzystwie, a dodatkowo poznać organizację zawodów górskich od kuchni.

Organizatorzy Ultramaratonu Magurskiego zapraszają do  Krempnej na weekend biegowy 16-17 listopada . W czasie weekendu będzie można pobiegać z organizatorami trasy, które w sierpniu przyciągają na zawody rzesze biegaczy. Dlaczego akurat takie spotkanie w listopadzie? Możliwe, że nie wszyscy to wiedzą, ale przygotowanie dużej imprezy biegowej w trudnym terenie zaczyna się niemalże na rok przed samym wydarzeniem. Sierpniowa impreza w powiecie jasielskim, której partnerem w tym roku jest Województwo Podkarpackie, do takich właśnie należy. Już w listopadzie rozpoczynają się rozmowy z lokalnymi instytucjami, przygotowywanie zgód na przeprowadzenie imprezy oraz planowane są ewentualne zmiany w przebiegu trasy.

Czego mogą się spodziewać osoby, które przyjadą do Krempnej w listopadowy weekend? W sobotę 16-go listopada o godzinie 7:30 organizatorzy ruszają na 22 kilometrową pętlę sierpniowego biegu MaguRun. Bez ścigania, na luzie, z rozmowami i w wesołej atmosferze. Dla najbardziej wytrwałych będzie też możliwość przebiegnięcia całego dystansu Ultramaratonu Magurskiego na dystansie 65+ km.

Wieczorem organizatorzy zaplanowali wspólne ognisko w Ośrodku Nad Zalewem w Krempnej i długi wieczór z biegaczami i wolontariuszami. W niedzielę zaś, na godzinę 10-tą, zaplanowana jest wycieczka biegowa, której trasa zostanie ustalona bliżej imprezy w zależności od warunków pogodowych i chęci uczestników.

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE