Na drogach

Groźne dachowanie samochodu terenowego w Czeluśnicy

W Czeluśnicy doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Jadący drogą powiatową samochód terenowy wpadł w poślizg, po czym zjechał z jezdni i dachował. W środku jechały dwie osoby, w tym dziecko. Z obrażeniami ciała zostały zabrane do jasielskiego szpitala na specjalistyczne badania diagnostyczne.

Około godziny 7:30 służby ratownicze zostały skierowane do miejscowości Czeluśnica w gminie Tarnowiec, gdzie według zgłoszenia miało dojść do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, w którym są osoby poszkodowane. Na miejsce zadysponowano dwa zespoły ratownictwa medycznego z Jasła, sekcję ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeluśnicy oraz patrol Policji.

Ze wstępnych ustaleń jakie otrzymaliśmy od pracujących na miejscu strażaków wynika, że kierująca terenowym Jeep-em Cherokee, jadąc od strony Jasła, prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do panujących na jezdni warunków atmosferycznych, przez co na łuku drogi pojazd wpadł w poślizg i został wyrzucony poza jezdnię. Według przekazanej nam informacji, auto miało dwukrotnie dachować.

Kierująca pojazdem oraz podróżujące z nią dziecko zostali zabrani do jasielskiego szpitala, gdzie przechodzą szczegółową diagnostykę pod kątem doznanych obrażeń ciała. Policjanci potwierdzili, że kobieta była trzeźwa.

Ruch na drodze powiatowej między Wolicą, a Czeluśnicą odbywa się bez większych utrudnień natomiast na odcinku, na którym doszło do zdarzenia, jest bardzo ślisko dlatego prosimy kierowców o ostrożną jazdę. O fakcie został już powiadomiony zarządca drogi, który ma zlikwidować istniejące zagrożenie.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Groźne dachowanie samochodu terenowego w Czeluśnicy”

  1. Cieką jestem czy opony miały tyle samo lat co ten zabytek motoryzacji czy jeszcze starsze?