Na drogach

Stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości

Policjanci jasielskiej drogówki, w miniony weekend, zatrzymali 26 kierujących, którzy pozwalali sobie na zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. Rekordzista pędził drogą krajową z prędkością 138 km/h.

Jasielscy policjanci apelują o rozsądek i rozwagę podczas prowadzenia pojazdu! W ostatnim czasie zwiększyła się liczba kierujących, którzy nie zważając na obowiązujące przepisy ruchu drogowego, znacznie przekraczają prędkość w terenie zabudowanym, stwarzając zagrożenie dla siebie i innych. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

W miniony weekend, jasielscy policjanci ruchu drogowego kontrolowali stan porządku na głównych ciągach komunikacyjnych. W dużej mierze realizowali działania prewencyjne, mające na celu zapewnienie porządku i bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg.

Niestety podczas działań mundurowi zmuszeni byli wielokrotnie interweniować wobec tych kierowców, którzy w rażący sposób naruszyli zasady ruchu drogowego. W efekcie, policjanci zatrzymali 26 praw jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym, jechali z prędkością ponad 100 km/h.

Rekordzista stracił uprawnienia w minioną sobotę. Około godziny 18, w Przysiekach na drodze krajowej nr 28, policjanci zatrzymali do kontroli osobowego forda, ponieważ w terenie zabudowanym jechał z prędkością 138 km/h. Kierujący nim mężczyzna oprócz wysokiego mandatu, stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie sytuacji ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 – miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejna wpadka kierowania bez prawa jazdy skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości”

  1. Prawda – Jasło – Folusz to plaga. Na rozwidleniu w Dębowcu klasztor Folusz to asfalt zrywają 120 km/h