Informacje

#GASZYNCHALLENGE. Nasze służby ratownicze „pompują” dla chorych dzieci

Reprezentanci służb ratowniczych z powiatu jasielskiego w nietypowy sposób zachęcają mieszkańców regionu do pomocy w zbiórce funduszy na specjalistyczne leczenie najmłodszych pacjentów. Strażacy, ratownicy medyczni czy policjanci wzajemnie nominują się do wykonania pompek i nagrania podjętego wyzwania. Następnie osiągniętymi efektami dzielą się z lokalną społecznością. Poprzez udział w akcji chcą jak najszerzej rozpropagować wśród mieszkańców regionu ideę pomocy dzieciom, która za pośrednictwem sieci internetowej rozrosła się już na cały kraj.

Na każdym kroku możemy przekonać się, że ludzka pomysłowość nie zna granic. Zwłaszcza jeśli chodzi o szczytne cele. W sieci internetowej co chwilę pojawiają się różnego rodzaju wyzwania, które mają zachęcić ludzi do pomocy w zbiórce pieniędzy na leczenie chorych dzieci. Do większości z tych akcji charytatywnych bardzo chętnie dołączają formacje mundurowe, które na co dzień stoją na straży bezpieczeństwa obywateli.

Jednym z przedsięwzięć, które urosło już do rangi ogólnopolskiej, jest #GASZYNCHALLENGE (zapoczątkowane przez strażaków OSP Gaszyn), w którym strażacy podejmują wyzwanie polegające na wykonaniu dziesięciu pompek, a następnie nominowaniu kolejnych jednostek lub innych formacji mundurowych. Na odpowiedź mają one 48 godzin. Jeśli się tego nie podejmą to powinny przekazać symboliczne 10 złotych na leczenie na leczenie 18-miesięcznego Wojtusia Howisa ze wsi Galewice w województwie łódzkim. Chłopiec, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, wymaga leczenia przy użyciu specjalistycznego leku. Jego zakup przekracza wydatek ponad 9 milionów złotych. Pomysł ten przyniósł już oczekiwane rezultaty bowiem dzięki zbiórce prowadzonej za pośrednictwem portalu siepomaga.pl udało się zebrać wymaganą kwotę!

Do akcji „pompowania dla Wojtusia” bardzo chętnie przyłączyły się jednostki ochotniczych straży pożarnych z powiatu jasielskiego. Lista jest bardzo długa. Wyzwania podjęli się już druhowie z następujących miejscowości: Kołaczyce, Zimna Woda, Sieklówka, Skołyszyn, Pusta Wola, Lisów, Harklowa, Dąbrówka, Myscowa, Jabłonica, Bierówka, Tarnowiec, Lipnica Dolna, Bączal Dolny, Warzyce, Czeluśnica, Ujazd, Lipnica Górna, Błażkowa, Trzcinica, Krempna, Roztoki, Łazy Dębowieckie, Brzyska, Kłodawa, Święcany, Bączal Górny, Niepla, Dębowiec, Łysa Góra, Bieździedza, Umieszcz, Nowy Glinik, Przysieki, Kunowa, Łubno Szlacheckie, Załęże, Zarzecze, Siepietnica, Łaski. A to pewnie nie koniec.

Nominację otrzymały również pozostałe formacje mundurowe z Jasła, w tym: Państwowe Ratownictwo Medyczne, Państwowa Straż Pożarna czy Policja.

#GASZYNCHALLENGE, który okazał się sukcesem, ma teraz za zadanie pomóc innym chorym dzieciom. W kolejce do lepszego życia czeka 10-miesięczna Daria z Gdańska. Dziewczynka, podobnie jak pierwszy bohater akcji, również cierpi na rdzeniowy zanik mięśni i jedynym ratunkiem dla niej pozostaje terapia genowa. Jednak potrzebna jest do tego gigantyczna kwota przekraczająca osiem milionów złotych! Więcej o zbiórce dowiecie się tutaj: https://www.siepomaga.pl/daria.

Obejrzyj jak poradzili sobie z zadaniem i kogo nominowali ratownicy medyczni ze Szpitala Specjalistycznego w Jaśle:

Razem z zaprzyjaźnionymi przedstawicielami naszych lokalnych służb mundurowych trzymamy kciuki za powodzenie i życzymy dużo zdrowia.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE