Informacje

Mieszkańcy Jasła zyskają nowe boisko wielofunkcyjne

Na jasielskim osiedlu Sobniów powstanie nowe boisko przeznaczone do gry w różne dyscypliny sportowe. Inwestycja zostanie w całości sfinansowana ze środków miasta bowiem dzięki determinacji mieszkańców projekt budowy zwyciężył w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Obecnie opracowywana jest niezbędna dokumentacja, która pozwoli na przystąpienie do robót budowlanych. Obiekt ma być ukończony końcem listopada br.

Projekt budowy boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Miejskich nr 5 na osiedlu Sobniów zwyciężył w tegorocznej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Urząd Miasta, w ramach przetargu nieograniczonego, wyłonił już generalnego wykonawcę przedsięwzięcia. Umowę na realizację inwestycji zawarto z firmą Bud Mat z siedzibą w Krynicy Zdroju. Wartość przedmiotu zamówienia wynosi 479 tysięcy 700 złotych więc mieści się w przewidzianym kosztorysie.

Na obecnym etapie opracowywana jest kompleksowa dokumentacja projektowa w oparciu o przygotowany przez inwestora program funkcjonalno-użytkowy, która pozwoli na ubieganie się o pozwolenie budowlane i przystąpienie do prac w terenie.

Jest wyłoniony wykonawca, który już realizuje pierwszą część zamówienia, a więc opracowuje dokumentację projektową, którą trzeba będzie złożyć do starostwa i na jej podstawie dopiero przystąpić do robót. To było w trybie „zaprojektuj i wybuduj” więc jest wyłoniony jeden wykonawca, który już realizuje całą inwestycję. – informuje burmistrz Jasła Ryszard Pabian.

Zupełnie nowy kompleks sportowy zostanie zlokalizowany w miejscu istniejącego, mocno zdewastowanego, niedostatecznie funkcjonalnego i nieodpowiadającego współczesnym realiom terenu zielonego przylegającego do obiektów szkolnych przy ulicy Sobniowskiej 58.

Projekt boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Sobniów – przy Zespole Szkół Miejskich nr 5 (© Źródło: materiały przetargowe UMJ)

Mieszkańcy, którym przyświeca moda na zdrowy i aktywny styl życia, będą mieli do dyspozycji: boisko do piłki nożnej o wymiarach 31,00 x 18,00 m, boisko do piłki ręcznej o wymiarach 31,00 x 18,00 m, boisko do piłki siatkowej o wymiarach 18,00 x 9,00 m, boisko do badmintona o wymiarach 13,40 x 6,10 m oraz jedno stanowisko do gry w koszykówkę o wymiarach 8,00 x 15,10 m. Pola do poszczególnych dyscyplin zostaną wydzielone kolorystycznie.

Rodzaj podłoża, jakie przewidziano do zastosowania, to wysokiej klasy nawierzchnia ze sztucznej trawy w kolorze zielonym zasypana piaskiem kwarcowym i granulatem EPDM w przypadku strefy przeznaczonej do uprawiania piłki nożnej oraz nawierzchnia syntetyczna poliuretanowa na podbudowie dynamicznej dla pozostałych dyscyplin. Projektowana technologia ma skutecznie ograniczać potencjalne możliwości typowych urazów jak naderwanie stawów czy mięśni, które mogą wystąpić u użytkowników podczas biegania czy uprawiania gier zespołowych.

Na obiekcie zostaną zamontowane profesjonalne urządzenia pozwalające na prowadzenie rozgrywek.

Kompleks będzie gotowy końcem listopada br. Ma służyć całym pokoleniom na długie lata. Zainteresowanie mającą powstać w najbliższym czasie na Sobniowie infrastrukturą sportową przejawiają nie tylko mieszkańcy samego osiedla czy miasta, ale również okolicznych miejscowości.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE