Sport | rekreacja | turystyka

Biegowy długi weekend w Krempnej

Już za niewiele ponad tydzień, w dniach 14-15 sierpnia, w miejscowości Krempna zaroi się od amatorów biegania, którzy tłumnie przybędą na szóstą już edycję Ultramaratonu Magurskiego.

Wielu wystartuje w piątkowe popołudnie MaguRunie na 22km, a najwytrwalsi zmierzą się w sobotę z dystansami 65+ i 100+km. Wszystkie trasy rozpoczynają się i kończą w Zespole Szkół w Krempnej, a prowadzą przez piękne tereny Magurskiego Parku Narodowego i najciekawsze okolice gminy Krempna.

Z powodu wprowadzonych przez rząd obostrzeń dotyczących reżimu sanitarnego, impreza będzie miała nieco zmieniony program, który został przyjęty bez uwag przez Stację Sanepidu w Jaśle. Zawody odbędą się bez udziału kibiców, ale na pewno wydarzenie znów będzie okazją, by mnóstwo osób z całej Polski przekonało się o turystycznych walorach naszego regionu.

Partnerami Ultramaratonu Magurskiego jak co roku są: Gmina Krempna i “Stowarzyszenie Rozwoju na Rzecz Gminy Krempna”, a także, już po raz drugi, Województwo Podkarpackie, które stawia na rozwój turystyki i promocję najciekawszych miejsc regionu. Serdecznie zapraszamy!

Szczegóły dotyczące imprezy można znaleźć na stronie magurski.com oraz facebook.com/Ultramaraton.Magurski

(Organizatorzy)

SŁOWA KLUCZOWE