Informacje

Pożar na terenie sortowni odpadów w Wolicy

Straż pożarna – zdjęcie ilustrujące | FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Kilkanaście zastępów strażackich zostało zaangażowanych do działań gaśniczych na terenie sortowni odpadów w Wolicy koło Jasła. Sytuacja została szybko opanowana, nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców pobliskich posesji.

Około godziny 19:40 do stanowiska kierowania przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie sortowni odpadów w miejscowości WOLICA (gmina Jasło). Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy okazało się, że pożarem objęta jest maszyna służąca do rozdrabniania śmieci. Przystąpiono do niezwłocznej likwidacji zagrożenia.

Sytuacja w przeciągu kilku minut została opanowana, ogień nie wydostał się poza budynek, w którym było zainstalowane urządzenie.

Pracujące na miejscu służby uspokajają mieszkańców pobliskich posesji, że pożar nie spowodował przedostania się do środowiska naturalnego żadnych niebezpiecznych substancji toksycznych.

W działaniach bierze udział pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle (jeden średni, dwa ciężkie, podnośnik hydrauliczny oraz operacyjno-rozpoznawczy), które są wspierane przez jednostki OSP z Tarnowca, Trzcinicy, Osobnicy, Warzyc, Czeluśnicy i Brzysk. Akcją kieruje Komendant Powiatowy mł. bryg. Piotr Śmietana. Rejon działania JRG zabezpieczają załogi OSP KSRG Kołaczyce.

Na miejscu swoje czynności wyjaśniające prowadzi również Policja.

Dogaszanie pogorzeliska i usuwanie nadpalonych śmieci może potrwać jeszcze kilka godzin.

Portal ratowniczy „Jasło112” opublikował na swoim profilu zdjęcie z wnętrza budynku, w którym doszło do zapalenia się maszyny:

UWAGA!Pożar w zakładzie sortowni odpadów w Wolicy. Zapaleniu uległa maszyna, sytuacja obecnie opanowana. Na miejscu…

Opublikowany przez Jasło112 Wtorek, 15 września 2020

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE