Informacje

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na lądowisku w Jaśle

Dzisiaj popołudniu do Jasła przyleciał śmigłowiec ratowniczy. Konieczny był pilny transport ciężko chorej pacjentki z miejscowego szpitala do ośrodka o wyższym stopniu referencyjności w Krakowie.

Śmigłowiec z bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku pojawił się w godzinach popołudniowych na terenie lądowiska przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego. Stamtąd jego załoga w składzie lekarz i ratownik medyczny została podjęta przez naziemny zespół transportu medycznego, a następnie przewieziona do miejscowego Szpitala Specjalistycznego.

Jak udało nam się ustalić, powodem przylotu helikoptera ratunkowego do Jasła była konieczność pilnego przetransportowania drogą powietrzną pacjentki o ciężkim przebiegu choroby COVID-19. Kobieta wymagała specjalistycznego leczenia w ośrodku o wyższym stopniu referencyjności, który jest zlokalizowany w stolicy Małopolski.

Po przeszło godzinnym pobycie w naszym mieście helikopter z pacjentką na pokładzie odleciał w kierunku Krakowa. Miejscem docelowym transportu był tamtejszy Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE