Informacje

Wkrótce przetarg na długo wyczekiwaną przebudowę ul. Mickiewicza w Bryłach

| FOT. © zdjęcie ilustrujące / terazJaslo.pl / Damian Palar

Dobra wiadomość dla kierowców korzystających na co dzień z ulicy Mickiewicza w Jaśle. Jeden z wiodących ciągów komunikacyjnych na terenie naszego miasta, a dokładnie jej najbardziej zdegradowany odcinek między Bryłami, a Gamratem, zostanie wkrótce zmodernizowany. Zarządca drogi, która znajduje się w jurysdykcji powiatu, lada dzień zamierza ogłosić postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.

Informację w sprawie ważnej inwestycji dla mieszkańców regionu przekazał podczas dzisiejszej sesji starosta jasielski Adam Pawluś. Dotyczy ona długo oczekiwanego przez lokalną społeczność remontu ulicy Adama Mickiewicza, w ciągu drogi powiatowej nr 1313R Jasło – Błażkowa – granica województwa.

Jesteśmy w trakcie przygotowywania przetargu na odcinek w Bryłach. – podał samorządowiec.

Z przytoczonych przez niego informacji wynika, że przebudowany zostanie odcinek trasy o długości blisko jednego kilometra. Początek inwestycji planowany jest na wysokości przystanku komunikacji publicznej obok sklepu i domu osiedlowego do tzw. „bramy gamrackiej”.

Jakość nawierzchni jezdni w tym miejscu już od wielu lat pozostawia wiele do życzenia. Do pogłębienia procesu degradacji drogi przyczyniły się deszcze nawalne, które przetoczyły się przez nasze miasto i region w czerwcu ubiegłego roku. Jednak po działaniach zaplanowanych w ramach opisywanego zadania sytuacja ma ulec diametralnej poprawie. Oczywiście na korzyść kierowców, którzy codziennie muszą przemierzać ten szlak choćby chcąc dostać się do centrum Jasła.

Pomóc w odtworzeniu właściwego stanu technicznego publicznej infrastruktury drogowej ma promesa przyznana powiatowi w ramach Funduszu Solidarności Unii Europejskiej.

Tych środków nie mamy jeszcze na koncie, mamy tylko zapowiedź, ale uruchamiamy przetarg w najbliższym czasie. Mam nadzieję, że do jesieni nawierzchnia będzie wykonana i nie będzie już utrudnień na tej drodze. – dodał Adam Pawluś.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE