Informacje

JBO 2022 – znamy zwycięskie projekty

1459 głosów oddano na projekty zgłoszone do czwartej edycji Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego. Największą liczbę głosów w kategorii projektów inwestycyjnych zdobył projekt „Zabawa bez barier! Muzyczno-integracyjny plac zabaw dla dzieci”, a w kategorii projektów nieinwestycyjnych projekt „Jasło aktywne i zdrowe! Warsztaty kulinarne i kreatywne animacje dla każdego”. Realizacja tych projektów, których łączna wartość wynosi 483 tys. zł, nastąpi w przyszłym roku.

W tegorocznej edycji zgłoszono 7 projektów: 4 inwestycyjne i 3 nieinwestycyjnie. Głosowanie w formie elektronicznej i papierowej trwało od 6 września do 25 października. W tym roku głosowanie (papierowe) odbyło się również oprócz w budynku Urzędu Miasta w Jaśle, w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle, na terenie miejskich szkół podstawowych oraz w domach osiedlowych.

Mieszkańcom, którzy zaangażowali się w przygotowanie projektów, jak również i tym, którzy wzięli udział w głosowaniu serdecznie dziękujemy!

Szczegółowe zestawienie liczby głosów oddanych na poszczególne projekty:

Projekt nr 1. Zabawa bez barier! Muzyczno-integracyjny plac zabaw dla dzieci na terenie Zespołu Szkół Miejskich nr 3 przy ul. Szkolnej 38
Projekt nr 2. Książki przez całą dobę – książkomat dla mieszkańców Jasła
Projekt nr 3. Szczęśliwy pies – zadowolony pies. Modernizacja wybiegu dla psów przy ul. M. Konopnickiej w Jaśle
Projekt nr 4. Ławeczki dla mam karmiących piersią
Projekt nr 5. Jasło aktywne i zdrowe! Warsztaty kulinarne i kreatywne animacje dla każdego
Projekt nr 6. Razem po więcej – Jasielskie spotkania muzyczne
Projekt nr 7. Uważność w rodzicielstwie i edukacji – joga dla dzieci i dorosłych

(UMJ)

Back to top button